Tiňkov bude chýbať, snáď sa raz vráti, želá si Sagan

Tinkoff v sezóne 2016 dosiahol 34 víťazstiev a v celkovom poradí rebríčka UCI World Tour obsadil druhé miesto za španielskym Movistarom.MOSKVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Peter Sagan želá Olegovi Tiňkovovi, aby sa ešte jedného dňa vrátil do sveta veľkej cestnej cyklistiky. Ruský biznismen koncom tejto sezóny podľa očakávania rozpustil svoj veľmi úspešný profesionálny tím Tinkofff, v ktorom mal dvojnásobného majstra sveta Petra Sagana či víťaza siedmich podujatí Grand Tour Alberta Contadora.

„Cyklistika potrebuje takých oduševnených ľudí, ako je Oleg Tiňkov. Tento biznis nerobil pre peniaze, ale z lásky k cyklistike. Rád by som ho niekedy v budúcnosti videl naspäť. Bude nám všetkým veľmi chýbať,“ uviedol Peter Sagan v rozhovore pre ruskú agentúru Interfax.


Dva roky trvalo spojenie Sagana s tímom Tinkoff

Dva roky trvalo spojenie Petra Sagana s tímom Tinkoff a práve tieto dva roky boli jeho najúspešnejšie v celej kariére. Najmä sezóna 2016 bola v podaní Sagana popretkávaná víťaznými zážitkami. Vyhral veľký jarný monument Okolo Flámska, po piaty raz získal zelený dres na Tour de France, kde pridal aj tri etapové triumfy, stal sa prvým majstrom Európy v kategórii elite, obhájil titul majstra sveta a stal sa aj celkovým víťazom hodnotenia UCI WorldTour.

Dvadsaťšesťročný rodák zo Žiliny v sezóne dominoval celkovo trinásťkrát v súčte etáp či jednorazových pretekov. „Toto všetko by nebolo možné bez Olega Tiňkova a jeho lásky k cyklistike. Tento šport je jeho vášňou. Na tímovej rozlúčke v Miláne nám povedal, že ak by mal stroj času a mohol sa vrátiť späť o niekoľko rokov, urobil by všetko tak ako predtým. Nič by neľutoval. Aj to dokazuje jeho vzťah k cyklistike,“ pripomenul Sagan.

Tinkoff v sezóne 2016 dosiahol 34 víťazstiev

Tinkoff v sezóne 2016 dosiahol 34 víťazstiev a v celkovom poradí rebríčka UCI World Tour obsadil druhé miesto za španielskym Movistarom. Napriek tomu šéf tímu nezmenil svoje rozhodnutie vycúvať z UCI World Tour najmä pre nezlepšujúcu sa komunikáciu s vedením Svetovej cyklistickej únie a celkovo rozdielne vnímanie problémov svetovej cyklistiky.

Tiňkov však počas množstva rozhovorov, ktoré rozdal na tohtoročnej Tour de France pripustil, že jedného dňa sa do proficyklistiky vráti. „Po pár sezónach budem naspäť s novým projektom. Počkám si na koniec Froomovej éry a vrátim sa, aby som zvíťazil na Tour de France. Plánujem si na pár rokov oddýchnuť od cyklistiky, byť viac doma v Rusku a venovať sa rodine. Návrat však bude veľkolepý,“ povedal ešte v júli Tiňkov pre belgický športový portál Sporza.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016