Tíndžeri chceli ujsť z reedukačného centra, nedostali sa však cez vychovávateľa

402015_bitka 676x444.jpg

BRATISLAVA/SPIŠSKÁ NOVÁ VES 8. februára (WebNoviny.sk) – Štyria tínedžeri z reedukačného centra v okrese Spišská Nová Ves prepadli vlani v decembri vychovávateľa.

Vyšetrovateľ po vykonaní potrebných úkonov a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov mladistvých chlapcov obvinil zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, chovanci sa dohodli na úteku z reedukačného centra, pričom jeden z obvinených (15 rokov) strekol vychovávateľovi do očí dezodorant a následne ho fyzicky napadol.

Ostatní mladíci sa navzájom povzbudzovali, aby sa pridali k útoku na vychovávateľa. Tomu sa však podarilo mladého útočníka spacifikovať. Napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si však nevyžiadali lekárske ošetrenie ani práceneschopnosť. Trestná sadzba v takomto prípade je sedem až 12 rokov, u mladistvých sa znižuje na polovicu.

Viac k témam: tínedžer, útok, vychovávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tíndžeri chceli ujsť z reedukačného centra, nedostali sa však cez vychovávateľa © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2019