Tiger Woods mal v sebe poriadny “koktajl”, keď ho našli policajti spať v aute

349387_tiger woods 640x420.jpg

PALM BEACH GARDENS 15. augusta (WebNoviny.sk) – Americký golfista Tiger Woods bol pri svojom zatknutí pod vplyvom viacerých silných uspávacích prostriedkov a liekov proti bolesti. Uvádza sa to v toxikologickej správe, pričom v tele hviezdneho športovca sa našli aj stopy po marihuane.

Test na alkohol bol negatívny

V moči Woodsa objavili stopy po liekoch hydrocodon, hydromorphon (proti bolesti), alprazolam (proti úzkosti), zolpidem (uspávacie účinky) a THC (anestetikum). Takýto „koktajl“ mal v sebe, keď ho polícia našla v odstavenom aute, informoval portál sport1.de.

Odporúčame:
Golfovú hviezdu Tigera Woodsa obvinili z jazdy pod vplyvom návykovej látky

Policajní dôstojníci v meste Jupiter na Floride 29. mája v skorých ranných hodinách prebudili Woodsa za volantom odstaveného vozidla, mal spomalený a zmätený verbálny prejav a nevedel, kde sa nachádza. Nasledovalo jeho zatknutie.

Test na alkohol vyšiel s negatívnym výsledkom a slávny športovec uviedol, že jeho stav vyplynul z negatívnej reakcie na lieky, ktoré užíva.

Hlavné pojednávanie v októbri

Polícia pri vyšetrovaní zostavila zoznam štyroch liekov vrátane vicodinu a xanaxu, ktoré Woods berie proti bolestiam, keďže sa zotavuje zo štvrtej operácie chrbta od roku 2014. Pri mnohých analgetikách sa zvyčajne uvádzajú varovania o možnom riziku nepriaznivých účinkov na šoférovanie.

Minulý mesiac bol hospitalizovaný na neštátnej klinike, kde absolvoval vyšetrenia a konzultácie v súvislosti s liekmi, ktoré užíva.

„Ako som už spomínal, vyhľadal som profesionálnu pomoc pri zaobchádzaní s liekmi,“ vyslovil sa v pondelok štyridsaťjedenročný golfista a 14-násobný víťaz turnajov kategórie Major. „Predtým som sa snažil vyriešiť bolesti chrbta a poruchy spánku sám. Bola to chyba,“ dodal.

Minulý týždeň ho súd v Palm Beach neuznal vinným v žalobe za jazdu pod vyplyvom. Musí sa dostaviť na hlavné pojednávanie, ktoré sa koná 25. októbra.

Asistentka štátneho zástupcu Palm Beach County Adrienne Ellisová informovala, že Woods podal žiadosť o zapojenie sa do nápravného programu pre obvinených z jazdy pod vplyvom – DUI ( Driving Under Influence). Woods je bývalou svetovou jednotkou a má na konte 79 víťazstiev v rámci PGA Tour.

Viac k témam: golf, Tiger Woods
Zdroj: Webnoviny.sk – Tiger Woods mal v sebe poriadny “koktajl”, keď ho našli policajti spať v aute © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017