Tatry majú ďalšiu obeť, od Silvestra už desiatu

Tatry si od Silvestra vyžiadali už desať obetí, z toho šesť ľudí zahynulo na slovenskej strane hôr a štyria na poľskej.

BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) – Tatry si vyžiadali ďalšiu obeť, tentoraz je ňou 22-ročný Slovák, ktorý sa v sobotu (2. januára) nevrátil zo skialpinistickej túry v Roháčoch.

Osudným sa mu stál pravdepodobne pád, pri ktorom si spôsobil smrteľné zranenia. Ako ďalej informovalo operačné stredisko Horskej záchrannej služby, mladíkovu nezvestnosť v nedeľu večer nahlásil horským záchranárom jeho otec. Chlapec sa vybral na skialpinistickú túru do oblasti Salatínov, no odtiaľ sa už nevrátil a jeho mobil bol nedostupný. Horskí záchranári začali mladíka hľadať. Najprv skúsili lokalizovať jeho mobilný telefón, to sa však nepodarilo.

Do pátracej akcie sa zapojili profesionálni aj dobrovoľní horskí záchranári zo severnej aj južnej časti Západných Tatier. Prehľadávali oblasť Salatínov, Baníkova, Smutnej a Zelenej doliny, na južnej strane záchranári postupovali smerom ku Baníkovu a dolinou Parichvost. O pomoc požiadali aj letku Ministerstva vnútra SR. Nezvestného mladíka záchranári našli približne po dvoch hodinách v centrálnom žľabe Salatínov, no už bez známok života. Telo mladého muža previezli na Zverovku, kde ho prevzala polícia. Mladík je už desiatou obeťou Tatier za uplynulé dni, od Silvestra na slovenskej strane veľhôr zahynulo šesť ľudí a na poľskej štyria.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. januára 2016