Tajmuraz Salkazanov získal bronzovú medailu na svetovom šampionáte v zápasení

424873_tajmuraz salkazanov galymzan usserbajev ms v zapaseni 676x434.jpg

22.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant v zápasení Tajmuraz Salkazanov získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta v kazašskom Nur-Sultane.

Vo voľnoštýliarskej hmotnostnej kategórii do 79 kg zdolal vo vyrovnanom súboji o cenný kov domáceho Galymžana Usserbajeva tesne 3:2 na body.

Súboj o bronz začal aktívne

Dvadsaťtriročný Salkazanov začal v prvej polovici zápasu aktívnejšie, ale potom si nepostrážil útok súpera, ktorý ho vytlačil mimo vymedzeného územia a prehrával 0:1. Vzápätí však rodák z ruského Vladikavkazu stiahol kazašského súpera na žinenku a jeho aktivitu ocenil rozhodca dvoma bodmi.

Následne sa obaja zápasníci strážili a vyčkávali na chyby. Jednu z nich využil Salkazanov, ktorý pridal na svoje konto ďalší bod a viedol 3:1. V závere síce Usserbajev znížil na rozdiel jediného bodu, no v posledných troch sekundách už nemohol s výsledkom nič urobiť.

Na turnaji prehral iba raz

Salkazanov prehral na turnaji jediný zápas – v semifinále. V kvalifikácii si poradil s Ayoubom Barrajom z Tuniska, v osemfinále zdolal Gombodorja Dorjvančiga z Mongolska a vo štvrťfinále naňho nestačil ani reprezentant Indie Jitender Kumar.

Medzi štvoricou najlepších však tesne podľahol Jabrayilovi Hasanovovi z Azerbajdžanu. Slovenský reprezentant ešte v minulom roku súťaži v kategórii do 70 kg. Na seniorských MS neuspel v osemfinále, na šampionáte borcov do 23 rokov bral zlato.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v zápasení
Zdroj: Webnoviny.sk – Tajmuraz Salkazanov získal bronzovú medailu na svetovom šampionáte v zápasení © SITA Všetky práva vyhradené.

22. septembra 2019