Švédsko trápia extrémne horúčavy, ministerstvo zahraničia varuje Slovákov pred možnými požiarmi

381513_sweden_weather_20772 98c245eb6d6d4e44b36bbcca36a8bccb 676x450.jpg

BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) – Slovenské ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí informuje Slovákov cestujúcich do Švédska, že krajinu v týchto dňoch trápia vysoké teploty, v dôsledku ktorých vznikajú aj požiare.

Ako MZV informuje na svojej internetovej stránke, Švédska meteorologická agentúra vydala v dôsledku extrémnych teplôt, netypických pre túto krajinu, varovanie na úrovni 2 (veľmi nepriaznivé počasie) pre oblasti Örebrö, Västmanland, Uppsala, Södermanland a Štokholm.

Odporúčame:
Video: Západ USA sužujú rozsiahle požiare, bojuje s nimi viac než dvetisíc hasičov

„Pri súčasných teplotách dosahujúcich hodnoty vyššie ako 30 stupňov bolo doposiaľ hlásených viac ako 60 lesných a trávnatých požiarov po celom Švédsku. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Štokholme v tejto súvislosti upozorňuje cestujúcu verejnosť, aby dodržiavala zákaz zakladania ohňov a riadila sa pokynmi bezpečnostných zložiek,“ uvádza sa na stránke.

Viac k témam: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Slovensko, Švédsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Švédsko trápia extrémne horúčavy, ministerstvo zahraničia varuje Slovákov pred možnými požiarmi © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018