Sulíkovci vo vláde SNS nenahradia, jediným riešením sú predčasné voľby

349401_richard sulik 640x420.jpg

BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – Postoj predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka, ktorý odmietol účasť na utorkovej Koaličnej rade, je nezodpovedný voči všetkým občanom Slovenskej republiky.

Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS), a vyvracia špekulácie, že by v súčasnej vláde nahradila SNS. Stanovisko strany poskytol agentúre SITA Róbert Buček z komunikačného oddelenia SaS.

Riešením sú predčasné voľby

„Na základe vlastnej neschopnosti vyriešiť škandál okolo rozdávania eurofondov na vedu a výskum odvolaním ministra školstva Petra Plavčana vyvolal Andrej Danko koaličnú krízu a vťahuje celú krajinu do politickej nestability. Tento negatívny trend je navyše umocnený jeho zbabelosťou postaviť sa k problému čelom,“ vyhlásili liberáli.

Odporúčame:
Aktualizované: Danko esemeskou oznámil, že nepríde na Koaličnú radu. SNS rozladili výroky smerákov

Strana SaS zároveň opakuje, že jediným správnym riešením takejto situácie sú predčasné voľby, prostredníctvom ktorých občania vyvodia zodpovednosť za daný stav.

„Táto korupčná koalícia by už nemala viesť Slovensko, lebo spája ich jedine túžba nahrabať si čo najviac. Naším záujmom je však to, aby sa Slovensko k predčasným voľbám dostalo civilizovanou cestou a neboli ohrozené základné vitálne funkcie štátu. SaS sa na rozdiel od SNS nevyvlieka zo zodpovednosti za Slovensko,“ tvrdí predsedníctvo SaS.

SNS chce, aby vychladli hlavy

Predseda SNS Andrej Danko nepríde na utorkové rokovanie Koaličnej rady. Podľa informácie agentúry SITA to v pondelok večer oznámil partnerom cez esemesku. Národniarov rozladili pondelňajšie výroky viacerých predstaviteľov Smeru, ktorí kritizovali SNS. Ide o výroky vicepremiéra Petra Pellegriniho, ministra práce Jána Richtera a podpredsedu parlamentu Martina Glváča.

SNS chce, aby vychladli hlavy a navrhuje stretnutie na budúci týždeň. Zároveň národniari garantujú bezproblémový priebeh stredajšieho rokovania vlády. Koaliční partneri mali rokovať pôvodne už v piatok. Pre vysokú teplotu premiéra Roberta Fica bolo piatkové stretnutie zrušené, ďalší termín bol dnes o 19:00. Koaličná kríza vznikla vypovedaním Koaličnej zmluvy zo strany Slovenskej národnej strany.

Viac k témam: Andrej Danko, koaličná kríza, Most-Híd, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovci vo vláde SNS nenahradia, jediným riešením sú predčasné voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2017