Štyria muži spájaní s útokmi v Barcelone a Cambrils predstúpili pred súd

350097_utocnici 640x420.jpg

MADRID 22. augusta (WebNoviny.sk) – Štyria pravdepodobní členovia teroristickej bunky, ktorá stojí za nedávnymi útokmi v Španielsku, sa v utorok postupne postavia pred súd.

Štyroch mužov zatkli minulý týždeň pre ich údajné zapojenie sa do plánovania alebo uskutočnenia útokov v Barcelone a v prímorskom meste Cambrils. Vypovedať budú pred súdom v Madride, kde sa rozhodne, či ich pošlú do väzby alebo prepustia.

Odporúčame:
Teroristi, ktorí útočili v Barcelone a Cambrils, sú už mŕtvi alebo vo väzení

Podozrivými sú Driss Oukabir, Mohammed Aalla, Salh el Karib a Mohamed Houli Chemal, informovali španielske médiá. Troch z nich zatkli v meste Ripoll, štvrtého v Alcanare južne od Barcelony, kde našli po náhodnom výbuchu aj dom s pripravovanými výbušninami.

Ako prvý sa pred sudcu postavil 21-ročný Chemlal, ktorý výbuch prežil a môže tak objasniť motívy celkovo 12-člennej bunky, ktorá zabila 15 ľudí a 120 ďalších zranila.

Odporúčame:
Aktualizované: Polícia zastrelila útočníka z Barcelony, bol opásaný falošnými výbušninami

Posledného unikajúceho podozrivého Younesa Abouyaaqouba polícia zastrelila v pondelok v Subirats. Dvaja ďalší zomreli pri výbuchu domu s výbušninami a piatich zastrelili počas útoku v Cambrils.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Do davu ľudí v centre Barcelony vrazila v plnej rýchlosti dodávka

Viac k témam: Španielsko, teroristický útok, teroristický útok v Barcelone, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyria muži spájaní s útokmi v Barcelone a Cambrils predstúpili pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017