Šturma v Michalovciach skončil, nahradí ho Stanislav Griga

Stanislav Griga dosiaľ naposledy pôsobil pri kormidle A-tímu SR po boku Michala Hippa (2012 – 2013).

MICHALOVCE 30. decembra (WebNoviny.sk) – Nováčik najvyššej slovenskej futbalovej súťaže MFK Zemplín Michalovce sa v závere tohto kalendárneho roka odhodlal ku zmene na poste hlavného trénera.

Českého kouča Františka Šturmu nahradil bývalý lodivod A-mužstva SR Stanislav Griga. „Očakávame, že do tímu prinesie o niečo viac skúseností, lebo ich má dostatok. V jesennej časti tejto sezóny sme nezvládali predovšetkým závery stretnutí či polčasov. V nich sme inkasovali veľa gólov,“ vysvetlil vo vysielaní RTVS dôvody výmeny predseda predstavenstva desiateho klubu fortunaligovej jesene Igor Šoltinský.

Štyridsaťtriročný Šturma v minulom ročníku doviedol Michalovčanov k historickému postupu medzi slovenskú elitu, v rokoch 2010 až 2011 bol na Zemplíne asistentom svojho krajana Vlastimila Petrželu. „Michalovce sa stali mojou srdcovou záležitosťou. Strávil som tam necelé tri roky. Zostanú mi v srdci asi až do konca života,“ priznal Šturma. O jedenásť rokov starší Griga dosiaľ naposledy pôsobil pri kormidle A-tímu SR po boku Michala Hippa (2012 – 2013).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2015