Študenti univerzít absolvujú dobrovoľný vojenský výcvik, krajina sa obáva ruských aktivít

350119_polsko_armada 640x420.jpg

VARŠAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Poľské ministerstvo obrany schválilo dobrovoľný vojenský výcvik pre študentov univerzít. Nový program má prispieť k zvýšeniu bezpečnosti v krajine, ktorá sa stále viac obáva ruskej vojenskej aktivity. Krajina tiež plánuje obnoviť armádne vybavenie, ktorého veľká časť pochádza ešte z čias komunizmu.

Námestník ministra obrany Michal Dworczyk a zástupcovia školstva podpísali dohodu o novom projekte v pondelok. Poliaci by radi počas nasledujúceho školského roka vycvičili na teoretickej i praktickej úrovni 10-tisíc dobrovoľníkov.

Správy z Poľska prišli len niekoľko týždňov pred veľkým vojenským cvičením v Bielorusku, na ktorom sa podieľa aj Rusko. Cvičenie bude zahŕňať približne 12-tisíc vojakov.

Odporúčame:
Rusko pripravuje vojenské cvičenia so spojencami zo sovietskej éry

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg plánuje tento týždeň navštíviť vojakov aliancie na severovýchode Poľska, v blízkosti hraníc s Bieloruskom. Jednotky NATO a USA prišli do Poľska tento rok na žiadosť Varšavy, ktorá sa obáva Ruska.

Viac k témam: dobrovoľná vojenská príprava, Poľsko, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti univerzít absolvujú dobrovoľný vojenský výcvik, krajina sa obáva ruských aktivít © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017