Studenič rozhodol o výhre Devils a bol prvou hviezdou zápasu, Marinčin strelil prvý gól v sezóne

CLEVELAND 11. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový útočník Marián Studenič sa stal prvou hviezdou nedeľňajšieho zápasu zámorskej AHL, v ktorej jeho Binghamton Devils triumfoval nad Clevelandom Monsters 4:3 po predĺžení.

Nechytateľná strela

Dvadsaťročný krídelník sa postaral o rozhodujúci presný zásah, keď v 64. minúte predviedol vydarenú individuálnu akciu zakončenú nechytateľnou strelou.

Rodák z Holíča dosiahol dvanásty gól v aktuálnej sezóne, v doterajších 43 dueloch nazbieral 26 bodov (12+14) a je piatym najproduktívnejším hráčom „diablov“.

Štatistiky si vylepšil aj Daňo

Vydarený večer zažil aj obranca Martin Marinčin v službách Toronta Marlies, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu. Košický odchovanec strelil premiérový gól v prebiehajúcej sezóne AHL a pridal k nemu aj jednu asistenciu, ale ani to nestačilo jeho tímu na víťazstvo.

Marlies doma prehrali s Belleville Senators 3:4 po predĺžení. Zo Slovákov si vylepšil štatistiky ešte Marko Daňo, ktorý raz asistoval pri víťazstve Manitoby Moose nad Texasom Stars 2:0.

Viac k témam: AHL, Binghamton Devils, Toronto Marlies
Zdroj: Webnoviny.sk – Studenič rozhodol o výhre Devils a bol prvou hviezdou zápasu, Marinčin strelil prvý gól v sezóne © SITA Všetky práva vyhradené.