Strojárska firma Miba Steeltec reaguje na rastúci dopyt, vo Vrábľoch plánuje postaviť novú halu

404198_jlmiba003 676x371.jpg

NITRA 26. februára (WebNoviny.sk) – Strojárska spoločnosť Miba Steeltec, ktorá pôsobí v priemyselnom parku Vráble, plánuje expanziu. K existujúcej hale pristaví novú výrobnú halu, aby vedela reagovať na rastúci dopyt zo strany odberateľov.

Väčšie parkovisko

Počet parkovacích miest sa rozšíri o ďalších 220, celkovo ich bude 355. Ako sa píše v zámere, ktorý predložila spoločnosť v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, predpokladaný termín začatia výstavby je máj 2019, ukončenie výstavby by malo byť v máji 2020.

Prístavbu budú tvoriť dva stavebné objekty – výrobná hala a sociálno-prevádzkový úsek, ktoré budú navzájom prepojené s existujúcou výrobnou halou a administratívnou budovou do jedného funkčného celku.

Oceľové disky

Výrobná hala s pôdorysom zhruba 43 krát 140 metrov je navrhovaná ako jednopodlažná hala so sedlovou strechou. Sociálno-prevádzková budova bude mať pôdorys zhruba 43 krát 10 metrov.

Miba Steeltec, s. r. o. dodáva oceľové disky pre stavebné stroje, automobilový a letecký priemysel. Vo Vrábľoch pôsobí od roku 2007, začínala s 250 zamestnancami. Dnes tu pracuje približne do 600 ľudí.

Viac k témam: Miba Steeltec, priemyselná výroba
Zdroj: Webnoviny.sk – Strojárska firma Miba Steeltec reaguje na rastúci dopyt, vo Vrábľoch plánuje postaviť novú halu © SITA Všetky práva vyhradené.

26. februára 2019