Srbsko ponúklo pomoc pri ochrane bulharsko-tureckých hraníc

Srbsko chce posilnením ochrany bulharsko-tureckých hraníc znížiť migračný tlak na svoje vlastné hranice.BELEHRAD 7. augusta (WebNoviny.sk) – Srbsko ponúklo pomoc pri strážení bulharsko-tureckých hraníc s cieľom znížiť počet migrantov, ktorí sa snažia ilegálne dostať do EÚ cez krajiny Balkánu.

Ponuka odznela na nedeľňajšom stretnutí srbského ministra vnútra Nebojšu Stefanoviča s bulharskou rezortnou partnerkou Rumjanou Bachvarovovou. Schôdzka sa uskutočnila na hraniciach medzi oboma krajinami, informovala agentúra AP.

Podľa Stefanoviča chce Srbsko posilnením ochrany bulharsko-tureckých hraníc znížiť migračný tlak na svoje vlastné hranice. Súčasne mieni vyslať signál svojim susedom, že sa pri riešení migračnej krízy môžu spoľahnúť na pomoc Belehradu.

Srbsko nedávno rozmiestnilo na svojej hranici s Bulharskom spoločné hliadky armády a polície. Migranti do tejto oblasti prichádzajú ilegálnymi trasami za pomoci prevádzačov. Oficiálna migračná trasa cez Balkán je už od marca uzavretá, pripomína AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016