Šprintér Ján Volko sa predstaví v Košiciach, pobeží na netradičnej trati

KOŠICE 23. augusta (WebNoviny.sk) – Organizátori 2. ročníka atletického festivalu JBL JUMP FEST v Košiciach podľa vzoru projektov Street Athletics v Manchestri a Bostone predstavia novinku – šprintérsku súťaž na 50 yardov.

Jedným z najväčších lákadiel v tejto disciplíne bude účasť semifinalistu behu na 200 m na nedávnych MS v Londýne (15.), halového vicemajstra Európy 2017 na 60 m a majstra Európy do 23 rokov na 200 m Jána Volka.

Odporúčame:
Volkov krásny príbeh musí motivovať slovenských bežcov, tvrdí Pupiš

Volko podporovateľom vznikajúceho projektu

Košičania doposiaľ nemali nikdy možnosť vidieť v akcii šprintéra na 100 m s osobným rekordom 10,15 sekundy. Pre Volka to nebude úplná premiéra na JBL JUMP FEST-e, zúčastnil sa už na prvom ročníku, no ešte ako športovo a mediálne málo známa osoba. Desiatky detí vtedy netušili, že štartovať z blokov ich učí budúci európsky šampión.

Ján Volko bude lákadlom nielen súťaže v atraktívnom šprinte, ale aj ako podporovateľ vznikajúceho projektu žiackeho dvojboja v šprinte a skoku do diaľky, ktorý bude súčasťou programu JBL JUMP FEST. Žiaci 2. – 7. ročníkov základných škôl Košického kraja sa predstavia 6. septembra od 9.00 h v tých najklasickejších atletických disciplínach, na špičkových športoviskách, motivovaní atmosférou a atletickými hviezdami. Šprintérsko-skokanský dvojboj žiakov by chcel nadviazať na históriu košických žiackych olympiád, ktorá naštartovala športovú kariéru niekoľkých generácií Košičanov.

Odporúčame:
Otvorenie Svetovej univerziády 2017 narušili protesty, lídrom slovenskej výpravy je Ján Volko

Organizátori avizujú účasť hviezd

Program medzi žiackymi súťažami a pretekmi elitných atlétov vyplní od 13.30 h národný program mládežníckych aj seniorských kategórií v skokoch a šprintoch s netradičným hodnotením najlepšieho súčtu časov, ako to poznáme v zjazdovom lyžovaní.

Hlavný program JBL JUMP FEST sa začne na Hlavnom námestí v Košiciach pri Urbanovej veži 6. septembra o 16.45 h. Organizátori avizujú účasť hviezd s titulmi majstrov sveta, Európy, Afriky, ba i svetového rekordéra. Program pre verejnosť, počas ktorého sa elitní atléti budú venovať deťom, sa uskutoční už deň pred hlavným programom 5. septembra od 15.30 h.

Viac k témam: atletika, Ján Volko, Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – Šprintér Ján Volko sa predstaví v Košiciach, pobeží na netradičnej trati © SITA Všetky práva vyhradené.

23. augusta 2017