Spojené štáty prisľúbili stiahnuť do apríla polovicu svojich vojakov z krajiny, tvrdí Taliban

402123_russia_afghanistan_us_76183 15a00a95b7f34d04a7c12e6798a5a428 676x438.jpg

MOSKVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Afganské militantné hnutie Taliban tvrdí, že Spojené štáty mu prisľúbili stiahnutie polovice svojich vojsk z krajiny do konca apríla tohto roku, pričom so sťahovaním začínajú už začiatkom februára.

V Moskve, kde sa pod záštitou ruských predstaviteľov konajú rozhovory o budúcnosti Afganistanu za účasti viacerých zložiek afganského verejného života, to v stredu vyhlásil predstaviteľ Talibanu Abdul Salám Hanáfí.

„Američania nám povedali, že medzi začiatkom februára a koncom apríla stiahnu z Afganistanu polovicu svojich vojakov,“ vyhlásil predstaviteľ Talibanu.

Následne podľa neho Američania a Taliban vytvoria „technickú komisiu, ktorá určí časový plán odsunu zvyšných jednotiek“.

USA sa zatiaľ k týmto slovám predstaviteľa Talibanu nevyjadrili. Doteraz bolo známe len toľko, že plánujú z Afganistanu stiahnuť polovicu svojich jednotiek do konca leta tohto roku.

Viac k témam: Afganistan, americké vojsko, Spojené štáty americké, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk – Spojené štáty prisľúbili stiahnuť do apríla polovicu svojich vojakov z krajiny, tvrdí Taliban © SITA Všetky práva vyhradené.

6. februára 2019