Špeciálny prokurátor Kováčik hovorí o úniku bankového tajomstva a zvažuje trestné oznámenie

387087_img_9837 676x455.jpg

BRATISLAVA 15. februára (WebNoviny.sk) – Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik reagoval na medializované informácie a  potvrdil, že mu v septembri 2017 rodinný príslušník poskytol pôžičku.

Údaje uviedol do majetkového priznania

Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, ktoré agentúru SITA poskytla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, všetky potrebné a relevantné skutočnosti o poskytnutí pôžičky špeciálny prokurátor uviedol do svojho majetkového priznania za rok 2017, ktoré je uložené a k dispozícii generálnemu prokurátorovi na Generálnej prokuratúra SR.

„Taktiež tieto údaje uviedol aj do bezpečnostného dotazníka Národného bezpečnostného úradu, keď žiadal o udelenie previerky na stupeň „prísne tajné“ (previerka mu bola udelená v roku 2018),“ uvádza sa v stanovisku prokuratúry.

Diskreditácia prokurátora

Pôvod finančných prostriedkov podľa stanoviska pochádza z legálneho predaja majetku fyzickej osoby, ktorý špeciálny prokurátor v prípade požiadavky príslušných orgánov bez problémov bezodkladne preukáže.

„Je to ďalší bezprecedentný únik bankového tajomstva zneužitý na diskreditáciu špeciálneho prokurátora, preto špeciálny prokurátor aj v kontexte úmyselne vymyslenými podozreniami zváži možné trestnoprávne zákonné prostriedky,“ uzatvára stanovisko s tým, že všetky okolnosti poskytnutia predmetnej pôžičky sú plne v súlade s platnou právnou úpravou, etikou a morálkou verejného činiteľa.

Viac k témam: Úrad špeciálnej prokuratúry
Zdroj: Webnoviny.sk – Špeciálny prokurátor Kováčik hovorí o úniku bankového tajomstva a zvažuje trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.

15. februára 2019