Sparta získala bitkára, vyšetrovala ho aj polícia

Andre Deveaux, ktorý mával v zámorí sezóny so slušných počtom gólov i asistencií, predovšetkým však zbieral trestné minúty, je na skúške v Sparte Praha.PRAHA 27. januára (WebNoviny.sk) – Bývalý útočník Toronta či New Yorku Rangers Andre Deveaux bude počas nasledujúceho mesiaca na skúške v českom hokejovom klube Sparta Praha. Tridsaťdvaročný rodák z Bahám mával v zámorí sezóny so slušných počtom gólov i asistencií, predovšetkým však zbieral trestné minúty. V Sparte bude plniť úlohu ochrancu hviezd.

Vrcholový hokej hral už aj v KHL i Švédsku, naposledy však ešte v sezóne 2014/15. Vtedy v drese Rögle napadol pred stretnutím baráže počas rozkorčuľovania Pera Helmerssona a celou silou ho udrel hokejkou po nohách.

Od disciplinárnej komisie dostal dištanc na rok, vyšetrovala ho aj polícia. „Pre ten zákrok zo Švédska si ľudia myslia, že som gauner. Nie je to tak. Budem rád, ak mi fanúšikovia Sparty dajú šancu, aby som im ukázal, že som predovšetkým dobrý hokejista, ktorý chce pomáhať mužstvu. Samozrejme, keď bude treba ochrániť nášho najlepšieho hráča, nemám problém zhodiť rukavice,“ pripomenul na klubovom webe Deveaux.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2017