Španielska polícia odpálila výbušniny, ktoré mali byť použité na teroristické útoky

349818_spanielsko policia 640x420.jpg

BARCELONA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Katalánska polícia v sobotu pristúpila ku kontrolovanému odpáleniu výbušnín v obci Alcanar, kde sa teroristická bunka pripravovala na útoky, ktoré vo štvrtok uskutočnila v Barcelone a v piatok nadránom v prímorskom letovisku Cambrils.

Polícia vyzvala cez Twitter obyvateľov mestečka, aby sa výbuchov nezľakli, pretože sú kontrolované.

Odporúčame:
Po útoku v Barcelone je stále hospitalizovaných 59 ľudí, stav niektorých je kritický

Teroristi si v Alcanare prenajali dom, v ktorom sa pripravovali na útoky, pričom tento dom v stredu vybuchol. Polícia sa domnieva, že pri tomto výbuchu prišli teroristi nedopatrením o väčšinu svojho arzenálu, a ak by sa tak nestalo, mohli byť ich útoky ešte oveľa ničivejšie.

Teroristi nakoniec zaútočili vo štvrtok krátko pred piatou poobede na rušnom barcelonskom bulvári Las Ramblas, kde dodávkou zrážali ľudí. Najmenej trinástich zabili a ďalších 120 zranili, hospitalizovaných je stále 59 osôb. Ako v sobotu informovala katalánska regionálna vláda, pätnásť hospitalizovaných je v kritickom stave, stav ďalších dvadsiatich piatich je vážny. Medzi mŕtvymi a zranenými pri útoku v Barcelone sú podľa katalánskej polície občania 24 krajín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Do davu ľudí v centre Barcelony vrazila v plnej rýchlosti dodávka

V noci zo štvrtka na piatok, zhruba osem hodín po útoku v Barcelone, nasledoval pokus o ďalší útok v prímorskom letovisku Cambrils, pri ktorom zahynula jedna žena a zranení boli ďalší piati ľudia. Polícia v Cambrils zastrelila všetkých piatich útočníkov, pričom jedným z nich bol Moussa Oukabir, ktorý útočil predtým aj v Barcelone.

K obom útokom sa prihlásila militantná extrémistická organizácia Islamský štát.

Viac k témam: Španielsko, teroristický útok v Barcelone, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska polícia odpálila výbušniny, ktoré mali byť použité na teroristické útoky © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2017