Šoféra dodávky, ktorá útočila v Barcelone, zabili

349794_barcelona_utok 5 640x420.jpg

BARCELONA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Šoféra dodávky, ktorá vo štvrtok večer zabila na rušnom barcelonskom bulvári Las Ramblas trinástich ľudí a ďalších 120 zranila, zabili španielski policajti pri pokuse o ďalší útok, o ktorý sa spolu s kumpánmi pokúšal v noci zo štvrtka na piatok v španielskom pobrežnom mestečku Cambrils. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľa katalánskej polície, ktorý si prial zostať v anonymite.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Do davu ľudí v centre Barcelony vrazila v plnej rýchlosti dodávka

Šoférom dodávky, po ktorom španielski policajti intenzívne pátrali, bol podľa tohto zdroja 17-ročný Moussa Oukabir, mladší brat Drissa Oukabira, ktorý je jedným zo štyroch osôb zatknutých po útoku v Barcelone.

Odporúčame:
Aktualizované: Polícia zabila v Cambrils piatich podozrivých, pokúšali sa o druhý teroristický útok

Medzi mŕtvymi a zranenými pri útoku v Barcelone sú podľa katalánskej polície občania 24 krajín. Zhruba osem hodín po tomto útoku nasledoval pokus o ďalší útok v prímorskom letovisku Cambrils, pri ktorom podľa posledných informácií zahynula jedna žena a zranení boli ďalší piati ľudia. Polícia zastrelila všetkých piatich útočníkov, pričom jedným z nich bol práve Moussa Oukabir.

Odporúčame:
Teroristický útok v Barcelone: Dodávka na Las Ramblas zrazila niekoľkých ľudí na chodníku (aktualizované)

K útokom sa už prihlásila militantná extrémistická organizácia Islamský štát.

Viac k témam: teroristický útok v Barcelone
Zdroj: Webnoviny.sk – Šoféra dodávky, ktorá útočila v Barcelone, zabili © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2017