SNS žiada Holjenčíkovu hlavu, kopla si aj do RegioJetu

Predsedníctvo strany poverilo predsedu Andreja Danka, aby na najbližšom koaličnom stretnutí otvoril rokovanie o novele zákona, ktorá do budúcna zakáže zvyšovanie cien energií bez možností vyjadrenia vlády, či odbornej diskusie.BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Predsedníctvo Slovenskej národnej strany (SNS) v utorok prijalo uznesenie, v ktorom vyzýva šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka na vzdanie sa funkcie.

Zároveň predsedníctvo strany poverilo predsedu Andreja Danka, aby otvoril na najbližšom koaličnom stretnutí rokovanie o novele zákona, ktorá do budúcna zakáže zvyšovanie cien energií bez možností vyjadrenia vlády SR, či odbornej diskusie. Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, Slovenská národná strana nesúhlasí so zvyšovaním cien energií a požiada o preverenie všetkých krokov, ktoré viedli k zvýhodneniu len jednej spoločnosti.

Slovenská národná strana sa ďalej zaoberala aj spoločnosťou RegioJet. Podľa SNS „je dlhodobo známe, že za bývalého ministra dopravy Jána Počiatka za nejasných okolností došlo v roku 2014 k preferovaniu danej súkromnej spoločnosti a prideľovaniu každoročných dotácií na štátom zrekonštruovanej trase Komárno – Bratislava vo výške 8,5 milióna eur“. Strana konštatuje, že na tejto trati sú neustále porušované pravidlá a tento fakt by mal rezort dopravy preveriť.

Aj o tejto téme začne Slovenská národná strana s ministerstvom dopravy diskusiu. „Taký podnikateľský raj, ako má pán Jančura (majiteľ firmy RegioJet, pozn. red.) a spoločnosť RegioJet u nás, nemá žiadna slovenská spoločnosť nikde vo svete. Budeme žiadať ministra dopravy, aby vykonal kontrolu prideľovania dotácií na tejto trati,“ uvádza Slovenská národná strana v stanovisku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. januára 2017