SNS žiada, aby sa materstvo, rodičovstvo a rodinná politika stali prioritou tejto vlády

349808_5 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 19. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) žiada, aby sa materstvo, rodičovstvo a rodinná politika stali prioritou tejto vlády.

Ako povedala pre agentúru SITA podpredsedníčka strany Eva Smolíková, národniari rešpektujú tých, ktorí sa zúčastňujú na Dúhovom pochode, ale zároveň zdôrazňujú, že takéto podujatia sú propagáciou hodnôt, ktoré by akékoľvek štátne inštitúcie nemali podporovať.

Rodina má ostať preferovaným ideálom

SNS je presvedčená, že Slovensko namiesto podpory niekedy zvláštnych prejavov sexuálnych menšín potrebuje novú koncepciu rodinnej a demografickej politiky. „Z tohto dôvodu v súlade s programovým vyhlásením vlády predložíme do NR SR návrh zákona o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo, ktorý bude zahŕňať vytvorenie tzv. rodinnej doložky v legislatívnom procese a rovnako predložíme našim koaličným partnerom návrh na vytvorenie Rady vlády pre rodinu a demografický rast,“ povedal pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Slovenská národná strana so znepokojením sleduje trend klesajúcej pôrodnosti a sociálne znevýhodnenie mnohopočetných rodín. Podľa národniarov spoločensky preferovaným ideálom musí zostať funkčné manželstvo a rodina. „Sme si vedomí, že nie každému sa podarí žiť z rôznych dôvodov tento ideál, preto musí byť samozrejmosťou aj podpora tehotným matkám, slobodným mamičkám, ako aj akýmkoľvek matkám v núdzi,“ uviedol Bernaťák.

Odporúčame:
SNS vyzýva ombudsmanku Patakyovú na zvesenie dúhovej vlajky, úrad nepatrí komunite LGBTI

Pomôže Rada vlády pre rodinu

SNS očakáva, že vznik Rady vlády pre rodinu a demografický rast môže byť prvým krokom na ceste k reálne rodinnej a demografickej politike na Slovensku. Rovnako Zákon o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo a rodinná doložka sa môže stať efektívnym opatrením s veľkou symbolickou hodnotou.

Jej prijatie bude zreteľným signálom, že akákoľvek vláda nemôže prijímať ekonomické a finančné opatrenia, ktoré pôjdu proti rodine,“ dodala Smolíková.

Viac k témam: Eva Smolíková, SNS Slovenská národná strana, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – SNS žiada, aby sa materstvo, rodičovstvo a rodinná politika stali prioritou tejto vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2017