SNS vyzýva ombudsmanku Patakyovú na zvesenie dúhovej vlajky, úrad nepatrí komunite LGBTI

349752_img_8245 640x420.jpg

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) vyzýva verejnú ochrankyňu práv Máriu Patakyovú, aby odstránila dúhovú zástavu, ktorú vyvesila na okne svojho úradu.

Vedenie SNS ombudsmanke pripomenulo, že svoj úrad získala aj vďaka hlasom národniarov. Agentúru SITA o tom informovala riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Odporúčame:
Verejná ochrankyňa práv vyvesila dúhovú vlajku, prihovorí sa účastníkom pochodu

Nemá opakovať chyby svojej predchodkyne

Podľa stanoviska SNS predseda národniarov a Národnej rady SR Andrej Danko v minulosti Patakyovú pri inaugurácii vyzýval, aby neopakovala chyby svojej predchodkyne Jany Dubovcovej.

Boli ste slušne požiadaná, aby ste nepolarizovali spoločnosť. Ihneď zveste tú zástavu z úradu. Je vaša vec, či idete na pochod, ale úrad ombudsmanky nepatrí komunite LGBTI. Jediná zástava, ktorá sa môže vyčnievať na úrade, je štátna zástava a zástava Európskej únie. Zneužívate tým svoju právomoc. Ak tak neurobíte, musíme konštatovať, že ste oklamali a sklamali Slovenskú národnú stranu,“ uvádza sa v stanovisku SNS.

Odporúčame:
Paška sa obul do Bugára, kritizuje plánovaný prejav ombudsmanky na Dúhovom PRIDE

Prejav rešpektovania práva

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová podporuje snahu o uplatnenie základných práv LGBTI komunity a na okne svojho úradu preto dopoludnia vyvesila dúhovú vlajku. Ako agentúru SITA informoval ombudsmankin hovorca Ján Glovičko, Patakyová tento symbol vníma ako prejav rešpektovania práva a zároveň upozornenie na jeho porušovanie v prípade prehliadania práv sexuálnych menšín. Verejná ochrankyňa práv sa zúčastní na festivale Dúhový PRIDE a verejne sa prihovorí jeho účastníkom.

Festival Dúhový Pride Bratislava 2017 sa uskutoční 19. augusta od 13:00 na Hviezdoslavovom námestí. Pride je pestrofarebnou prechádzkou ulicami Starého Mesta a jeho hlavným cieľom je podpora viditeľnosti komunity lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí v ich plnej rozmanitosti na Slovensku.

Viac k témam: dúhový pochod, Mária Patakyová, práva LGBT ľudí, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – SNS vyzýva ombudsmanku Patakyovú na zvesenie dúhovej vlajky, úrad nepatrí komunite LGBTI © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2017