Smrť Kuciaka a Kušnírovej sa nesmie politizovať a zneužívať, vyhlásil Danko

395673_img_4051 676x451.jpg

BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko rovnako ako vlani, keď zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, aj vo štvrtok na prvé výročie tejto tragickej udalosti vyjadruje veľkú úctu pozostalým rodinám oboch mladých ľudí.

Pripomienka so sklonenou hlavou

„Už niekoľkokrát som apeloval, aby túto tragédiu nik nezneužíval. Pre mňa je prioritou, aby páchatelia tohto ohavného trestného činu niesli za svoje skutky zodpovednosť. V takéto dni sa nesmie politizovať a zneužívať smrť dvoch mladých ľudí. Každý z nás by si mal túto udalosť pripomenúť so sklonenou hlavou a na ich pamiatku zapáliť sviečku,“ povedal pri príležitosti smutného výročia Danko.

Vo štvrtok 21. februára uplynul rok od vraždy novinára redakcie Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Verejnosť sa o vražde dozvedela v pondelok ráno 26. februára 2018. Ešte v ten deň vtedajší policajný prezident Tibor Gašpar potvrdil, že Kuciakova vražda pravdepodobne súvisí s jeho novinárskou prácou.

Chceli podať prvé obžaloby

Momentálne sú v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej štyria obvinení, konkrétne Tomáš Sz. a Miroslav M. ako vykonávatelia, Zoltán A. ako sprostredkovateľ a Alena Zs. ako objednávateľka.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár na tlačovej besede začiatkom februára uviedol, že orgány činné v trestnom konaní pôvodne chceli v tomto prípade podať prvé obžaloby do konca februára 2019, pravdepodobne to však nestihnú.

Viac k témam: predseda NR SR, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Smrť Kuciaka a Kušnírovej sa nesmie politizovať a zneužívať, vyhlásil Danko © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2019