Smerom-SD deklarovaná podpora Lunterovi v župných voľbách môže podľa Saktora nahrať Kotlebovi

350367_ivan saktor 640x420.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Podpora strany Smer-SD kandidátovi na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Jánovi Lunterovi v nadchádzajúcich voľbách môže v konečnom dôsledku nahrať Marianovi Kotlebovi, ktorého strana stále stúpa na národnej úrovni.

Saktor hovorí o politickom guláši

Uvádza to vo svojom stanovisku nezávislý kandidát na župana BBSK Ivan Saktor. „Takáto politická podpora ešte pred podaním kandidátok môže byť potvrdením mojich negatívnych skúseností s takouto podporou ešte z obdobia, keď som sa stal primátorom Banskej Bystrice,“ reagoval Saktor.

Odporúčame:
Smer-SD podporí Luntera v župných voľbách. Aj v prípade, že Kotleba nebude kandidovať

„Ján Lunter už nie je celkom nezávislý, ako tvrdí, pretože ho podporujú mestskí poslanci Banskobystrickej alternatívy kandidujúci do zastupiteľstva BBSK, ktorí sú v opozícii nielen voči primátorovi krajského mesta, ale aj voči Smeru. Vzniká tu akýsi politický guláš, ktorý v konečnom dôsledku nemusí priniesť vyššie volebné preferencie Jánovi Lunterovi,“ uviedol Saktor.

Odporúčame:
Lunter podporu Smeru-SD v župných voľbách nečakal a oceňuje, že tým strana bojuje proti fašizmu

„Pozerám sa na tento politický krok Smeru ešte pred deklarovaným rozhodovaním o preferenčne najsilnejšom protikandidátovi súčasného župana, ktorý ešte ani nepodal svoju kandidatúru, rezervovane. Podľa mňa to v tejto chvíli poškodzuje ostatných potenciálnych kandidátov, ktorí sa uchádzajú o čo najväčšiu voličskú podporu. Aj keď nie je isté, či to v septembri nedobehne aj samotného Jána Luntera,“ dodal na záver Saktor.

Lunter ocenil, že Smer-SD dodržal slovo

Na mimoriadnom brífingu v krajskej centrále strany Smer-SD v Banskej Bystrici vo štvrtok 24. augusta podpredseda vlády SR a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini uviedol, že na základe jednomyseľného rozhodnutia krajskej rady strana Smer-SD podporí v jesenných voľbách za predsedu BBSK Jána Luntera.

Pellegrini odmieta, že by táto podpora súvisela s nejakým politickým kšeftom. „Voľby predsedu v Banskobystrickom kraji musia byť súbojom medzi dobrom a zlom, súbojom medzi hodnotami a tradíciami proti tým, ktorí po hodnotách a tradíciách šliapu,“ uviedol Pellegrini.

Ján Lunter ocenil, že Smer-SD dodržal svoje slovo a verejne podporil najsilnejšieho kandidáta a tým prispel k tomu aby sa sily kandidátov netrieštili v boji proti fašizmu v Banskobystrickom kraji. „Naďalej zostávam nadstranícky a nezávislý kandidát, ktorý nie je niekomu zaviazaný, na tom sa nič nemení,“ uviedol Lunter.

Viac k témam: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj, Ivan Saktor, Ján Lunter, Marian Kotleba, Smer-SD, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Smerom-SD deklarovaná podpora Lunterovi v župných voľbách môže podľa Saktora nahrať Kotlebovi © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2017