Slovenský stolný tenis bude mať v Riu trojnásobné zastúpenie

Potvrdené – na letnej olympiáde si zahrá aj Eva Ódorová.BRATISLAVA/BUDAPEŠŤ 23. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský stolný tenis bude mať na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro trojnásobné zastúpenie. Okrem Wang Janga a Barbory Balážovej, ktorí si štart zabezpečili vďaka umiestneniu vo svetovom rebríčku k 5. máju 2016, má istú účasť v súlade s očakávaniami aj Eva Ódorová. Od uplynulého víkendu pozná definitívu, keďže jej meno pribudlo na zoznam kvalifikovaných hráčok.

Z Európy sa do Ria prebojovalo napokon 29 stolných tenistiek

Tridsaťšesťročná Komárňanka sa naň dostala na základe prerozdelenia nevyužitých miesteniek pôvodne určených pre tímovú súťaž. Takto sa uvoľnilo 7 dodatočných miest, ktoré rozdelili medzi nekvalifikované adeptky podľa ich umiestnenia v májovom renkingu ITTF. Jedno – to predposledné – pripadlo práve Ódorovej, ktorá je aktuálne 88. hráčkou sveta.

Zaujímavosťou je, že keď v máji vzišiel menoslov 22 kvalifikovaných na základe rengingu, tak Balážová (69.) bola poslednou nad čiarou. Teraz to tesne vyšlo aj jej reprezentačnej kolegyni. Z Európy sa do Ria prebojovalo napokon 29 stolných tenistiek.

Ódorová verila v postup

Pre Ódorovú to bude už druhá účasť na podujatí pod piatimi kruhmi. Olympijskú premiéru absolvovala pre ôsmimi rokmi v čínskom Pekingu, kde zdolala dve súperky a obsadila celkovo 33. miesto. Po vlaňajšom 4. mieste na európskych hrách v azerbajdžanskom Baku bude mať šancu tento cenný výsledok ešte vylepšiť.

„Nesmierne sa teším, že sa mi podarilo opäť prebojovať na olympijské hry. Musím povedať, že po úspešnom vystúpení v Baku som aj v tomto roku dala do prípravy všetko, verila som v úspech a postup na OH. Pre športovca je to najväčšia oslava, na ktorú sa už teraz nesmierne teším. Od Baku mám za sebou veľmi úspešný rok. S francúzskym klubom Poitiers sme v ligovej súťaži Pro A obsadili 3. pozíciu a teraz som dosiahla aj postup na OH,“ povedala skúsená slovenská stolná tenistka, ktorá pôsobí vo Francúzsku už 15 rokov.

Slovensko malo v ére samostatnosti na OH zatiaľ len dvakrát zastúpenie v stolnom tenise – v roku 1996 v Atlante zásluhou Valentiny Popovovej (voľná karta) a v roku 2008 v Pekingu vďaka Eve Ódorovej (postup z kvalifikácie). V Riu de Janeiro 2016 to bude doteraz najpočetnejšia stolnotenisová výprava.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2016