Slovensko bude tento rok vo Fed Cupe bez Cibulkovej

Dominika Cibulková sa sústredí na svoj individuálny program.
MELBOURNE 21. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková nebude v roku 2017 reprezentovať v Pohári federácie družstiev žien. Šiesta hráčka aktuálneho svetového renkingu WTA vo dvojhre oznámila informáciu o vynechaní tohtosezónnych fedcupových stretnutí na mediálne oddelenie Slovenského tenisového zväzu (STZ), ktoré jej stanovisko poskytlo tlačovej agentúre SITA.

„Vzhľadom na náročnosť turnajového programu v tomto roku som sa rozhodla sústrediť na svoj individuálny program. V ňom by som chcela urobiť maximum pre prípravu na turnaje, ktoré nasledujú aj po fedcupových zápasoch. Preto som sa rozhodla, že vynechám Pohár federácie v mojom tohtoročnom kalendári. Teším sa na príležitosť reprezentovať Slovensko v budúcom roku,“ uviedla Cibulková, ktorá sa s úvodným grandslamovým podujatím roka Australian Open v Melbourne rozlúčila sobotňajšou prehrou 2:6, 7:6 (3), 3:6 v 3. kole dvojhry s Ruskou Jekaterinou Makarovovou.

Dominika Cibulková na Australian Open:

1. kolo: Cibulková na Australian Open vyhrala česko-slovenské derby

2. kolo: Dominika Cibulková postúpila do 3. kola Australian Open

2. kolo: Cibulková na Australian Open končí, vyradila ju Makarovová

Slovenky sa najbližšie predstavia 11. – 12. februára na antuke v hale vo Forli proti domácim Taliankam v 1. kole II. svetovej skupiny MS tímov ITF. Následne 22. – 23. apríla podľa výsledku absolvujú play-off o elitnú osmičku ročníka 2018 alebo baráž o II. svetovú skupinu.

Pri absencii Cibulkovej sú prvými štyrmi slovenskými singlistkami súčasnosti 80. Kristína Kučová, 102. Jana Čepelová, 120. Rebecca Šramková a 167. Magdaléna Rybáriková, ktorá však naposledy hrala 3. júla v debli na Wimbledone, odvtedy podstúpila dve operácie: najprv zápästia nedominantnej ľavej ruky (júl) a potom pravého kolena (august). Do úvahy prichádzajú aj 224. Viktória Kužmová, 244. národná fedcupová rekordérka s veľkými skúsenosťami vrátane deblových Daniela Hantuchová a 268. Karolína Schmiedlová, niekdajšia 26. hráčka hodnotenia.

Cibulkovej kouč Matej Lipták je zároveň kapitánom družstva SR. Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka podľa webu AO – ešte kým odkryla karty cez STZ – v tejto súvislosti skonštatovala: „V prvom rade je mojím trénerom. Uvedomuje si, že by bolo naozaj náročné prejsť na antuku v takom štádiu sezóny a vzhľadom na moje telo. Bude akceptovať akékoľvek rozhodnutie. Vie, že reprezentujem moju krajinu takmer tucet rokov, je to teda na mne. Talianky majú výhodu domáceho prostredia a zvolili si antuku vari aj kvôli mne. Pre naše dievčatá je však tento povrch najvhodnejší, myslím si. So mnou či bezo mňa – môže to byť boj.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. januára 2017