Slovenskí umelci hudbou podporia projekt Spievame pre Miriam

Už o pár dní v Bratislave na jednom mieste, niekoľko hudobníkov zvučných mien otvorí svoje srdce a svojím vystúpením podporia myšlienku s charitatívnym zámerom.

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Už o pár dní v Bratislave, na jednom mieste vystúpia Peter Bič Project, Peter Cmorík, King Shaolin, Barbara Weiss & Co., Bacil, Decko, Lucia a Michal Bugalovci, či mladé talenty z Music Studia SNP 13. Bude to 15. júna na charitatívnom podujatí Spievame pre Miriam.

Cieľom večera je podporiť Miriam V., ktorá bojuje s leukémiou. „Pomáhať je dôležité a veľmi často doslova nutné. Preto vždy, keď sa dá, rád prídem podporiť dobrý charitatívny projekt,“ vyjadril sa Peter Cmorík k svojmu účinkovaniu na podujatí.

Hrou osudu trpí Miriam ojedinelou diagnózou a v rámci liečby musí užívať nenahraditeľný liek, ktorý poisťovňa neprepláca. Mesačné náklady na nevyhnutnú záchranu života sa šplhajú k tisícom a situácia, v ktorej sa mladá žena ocitla, začala byť neúnosná.

Z tohto dôvodu spomínaní umelci prejavili svoju veľkorysosť a vzdali sa nároku na honorár za vystúpenie počas večera v prospech Miriam. „Charitatívne podujatia podporujem rád, ak svojím vystúpením niekomu pomôžem, stojí to zato. Obvzlášt tento večer, Mirku síce zatiaľ osobne nepoznám, ale úzko súvisí s naším členom kapely, takže určite prídeme a podporíme túto myšlienku. Teším sa, že si tam zahrajeme aj s Petrom Cmoríkom a stretnem sa s ďalšími muzikantmi, ktorí ochotne pozvanie prijali,“ okomentoval účasť na podujatí Peter Bič – líder kapely Peter Bič Project.

Spievame pre Miriam

O charitatívnom projekte pár slov poskytol aj raper Bacil: „Verím, že ľudia si majú pomáhať a ja rád podporím dobrú vec. Navyše, keď mne blízka osoba trpí tiež takouto zákernou chorobou, viem veľmi dobre, aké je to ťažké bojovať s ňou„.

V priebehu večera malo vystúpiť aj spevácke duo Ricco & Claudia, ktoré však svoju účasť muselo zrušiť. Dobrou správou je, že po prvom zverejnení charitatívnej akcie sa ohlásilo niekoľko ďalších umelcov, ktorí radi podajú pomocnú ruku a vyzerá to tak, že sa zoznam účinkujúcich bude rozrastať.

30. mája 2016

Súvisiace témy: