Slovenskí hokejisti spoznali rozpis zápasov na MS 2017

Súpermi slovenských hokejistov v základnej A-skupine budú postupne Taliani, Lotyši, Dáni, Nemci, Rusi, Američania a Švédi.KOLÍN NAD RÝNOM / PARÍŽ 9. augusta (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovenska vstúpia do majstrovstiev sveta 2017 súbojom proti Talianom v sobotu 6. mája. V rámci základnej A-skupiny v nemeckom Kolíne nad Rýnom budú ich ďalšími súpermi postupne Lotyši, Dáni, Nemci, Rusi, Američania a Švédi.

V „béčku“ v Paríži sa predstavia obhajcovia zlata Kanaďania, ďalej Fíni, Česi, Švajčiari, Bielorusi, Nóri, Francúzi a Slovinci. Rozpis stretnutí v utorok potvrdila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) prostredníctvom svojho oficiálneho webu. Šampionát v Nemecku a vo Francúzsku sa uskutoční 5. – 21. mája 2017.

Zloženie základných skupín hokejových MS 2017 v Nemecku a Francúzsku:
A-skupina (Kolín nad Rýnom/Nem.): Rusko, USA, Švédsko, Slovensko, Nemecko, Lotyšsko, Dánsko, Taliansko
B-skupina (Paríž/Fr.): Kanada, Fínsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, Nórsko, Francúzsko, Slovinsko

Slováci začnú svoju púť turnajom zápasom proti nováčikom, v sobotu 6. mája 2017 budú o 16.15 h hrať proti Talianom. Nasledovať bude nedeľňajší večerný súboj proti Lotyšom, po dni voľna potom v utorok 9. mája duel proti Dánom a o deň neskôr proti Nemcom. Záverečné tri stretnutia odohrá slovenská reprezentácia proti favoritom A-skupiny – v sobotu 13. mája nastúpi proti ruskej „zbornej“, o deň neskôr si zmeria sily s Američanmi a účinkovanie v „áčku“ uzavrie súbojom proti výberu Švédska v utorok 16. mája.

V porovnaní s tohtoročným svetovým šampionátom, ktorý absolvovali Slováci v Petrohrade, čakajú na tím spod Tatier opäť výbery USA a Nemecka. Rusi, Švédi, Lotyši a Dáni sa na MS 2016 predstavili v základnej A-skupine v Moskve a Taliani budú o rok na šampionáte nováčikmi.

Slovenská hokejová reprezentácia odohrala svoje zápasy v nemeckom Kolíne nad Rýnom aj na svetovom šampionáte v roku 2010, v základnej skupine zdolala Bielorusov i Kazachov a podľahla Rusom, v nadstavbovej E-skupine nestačila na Dánov, Nemcov ani Fínov a na MS obsadila konečné 12. miesto.

V kolínskej Lanxess Arene s kapacitou 18 500 miest sa uskutoční 34 zápasov MS 2017 vrátane semifinále aj duelov o medaily. Parížska hala Bercy (14 500 miest) bude dejiskom 30 stretnutí vrátane dvoch štvrťfinále. Maskotmi MS 2017 sú svetoznáme postavičky Galov Asterix a Obelix.

Program SR v A-skupine
– zdroj: iihf.com

sobota 6. mája: Slovensko – Taliansko (16.15)
nedeľa 7. mája: Lotyšsko – Slovensko (20.15)
utorok 9. mája: Slovensko – Dánsko (20.15)
streda 10. mája: Slovensko – Nemecko (20.15)
sobota 13. mája: Rusko – Slovensko (16.15)
nedeľa 14. mája: Slovensko – USA (16.15)
utorok 16. mája: Švédsko – Slovensko (12.15)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. augusta 2016