Slovenská Kofola viedla spor s talianskym producentom vín, európsky súd však prehrala

354546_vyrobnyzavodpolsko 640x420.jpg

BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) – Všeobecný súd EÚ sídliaci v Luxemburgu potvrdil, že nárok na obchodnú značku „UGO“ má taliansky producent vín Mionetto a nie výrobca nealkoholických nápojov Kofola. Súd o tom informoval v piatok v správe pre média, ktorú poskytol agentúre SITA.

Odporúčame:
Nemeckého Jamesa Bonda odsúdili za daňové úniky, na zahraničných účtoch ukrýval milióny eur

Rovnaké grafické zobrazenie

Kofola značku pre nealkoholické nápoje vrátane ovocných džúsov zaregistrovala na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) v Alicante ešte vo februári 2013. Proti tomu namietala firma Mionetto s tvrdením, že grafické zobrazenie obchodnej značky Kofoly je podobné jeho značke pre rovnaké produkty. EUIPO talianskej firme vyhovel, čo Kofola napadla na Všeobecnom súde EÚ.

Luxemburský súd však potvrdil rozhodnutie Úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo, podľa ktorého u spotrebiteľov existuje pravdepodobnosť zámeny oboch značiek. Súd tým rozhodol, že podanie Kofoly je neopodstatnené.

Odporúčame:
Kontrolórka poukázala v správe na porušenie podmienok zmluvy, mesto Poprad na ňu podalo žalobu

Firmy sa dohodli mimo súdu

Súd poznamenal, že sa zdá, že obe firmy sa medzitým dohodli na podmienkach súbežného používania oboch značiek tak, že Kofola použije svoju značku pre nealkoholické nápoje a Mionetto použije svoju značku iba pre alkoholické nápoje.

Keďže sa však táto dohoda dosiahla po tom, ako Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo prijal svoje rozhodnutie, nebola relevantná pre rozhodnutie Všeobecného súdu EÚ.

Viac k témam: Kofola, obchodná značka, Všeobecný súd Európskej únie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská Kofola viedla spor s talianskym producentom vín, európsky súd však prehrala © SITA Všetky práva vyhradené.

6. októbra 2017