Slovan začína s prípravou na sezónu KHL, doma sa nezdržal

Najbližšie dva týždne strávi slovenský účastník KHL na sústredení v českých Litoměřiciach.

BRATISLAVA 4. júla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava v pondelok začali so spoločnou prípravou na novú sezónu, no v domácich podmienkach sa zdržali iba veľmi krátko. Po príchode do kabíny si prevzali nový výstroj a klubové oblečenie, potom sadli do autobusu a odcestovali na dvojtýždňové sústredenie do českých Litoměříc.

Čas bez hokeja ubehol skutočne rýchlo. V apríli som hral na svetovom šampionáte B-kategórie, z ktorej naše Slovinsko postúpilo do ‚áčka‘. Oddychoval som v domácich podmienkach, jedinou dovolenkou bolo niekoľko dní v Barcelone, kde sme sa s priateľkou vybrali aj na koncert skupiny Coldplay,“ priznal slovinský útočník Žiga Jeglič.

Odporúčame:

Slovan zverejnil program prípravy na novú sezónu KHL

Vedenie KHL potvrdilo dlhy deviatich klubov vrátane Slovana

Káder sa trochu zmenil

Slovanistov čakajú spoločné tréningy pred novou sezónou Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), ktorá sa začne v druhej polovici augusta. Na sústredenie odcestovali aj dve zámorské posily bratislavského klubu – hviezdny útočník Jonathan Cheechoo či brankár Justin Pogge. Na Zimnom štadión Ondreja Nepelu chýbali hokejisti z Česka, ktorý sa k tímu pripoja priamo v Litoměřiciach. Priamo do dejiska sústredenia cestovali aj obranca Nick Plastino či gólman Barry Brust. Do Česka neodišlo trio zranených hokejistov – Michal Sersen, Andrej Šťastný a Marek Viedenský sa budú pripravovať v domácich podmienkach.

Od môjho zranenia na MS a operácie uplynulo už sedem týždňov. Predbežne by som mal ísť na ľad 1. augusta. Potom sa uvidí. Nechcem nič predbiehať, počkám si na výroky lekárov a moje pocity v auguste. Káder sa v porovnaní s minulou sezónou trochu zmenil, ale vyzerá to byť v poriadku. Jonathan Cheechoo je veľká hviezda. Verím, že nám pomôže a bude prospešný pre tím,“ povedal v pondelok predpoludním útočník Andrej Šťastný.

Cheechoo prichádza s povesťou vychýreného strelca

S povesťou vychýreného strelca pricestoval do Bratislavy kanadský útočník Jonathan Cheechoo, ktorý strávil predchádzajúce dve sezóny v Diname Minsk. „Páčila sa mi hra Slovana v minulej sezóne a aj to zavážilo v mojom rozhodnutí, že sem prídem. Pricestoval som do Bratislavy v nedeľu, takže ešte som nemal čas ju poriadne spoznať, stihol som iba večeru. Mojím cieľom v Slovane je čo najviac pomôcť tímu, aby sme splnili všetky určené ciele. Z kádra poznám pár hráčov, ale nie detailne,“ prezradil v pondelok predpoludním skúsený 35-ročný krídelník, ktorý sa v sezóne 2005/2006 ako hráč San Jose Sharks stal najlepším kanonierom základnej časti zámorskej NHL.

V novom ročníku čaká na Slovan aj cesta k nováčikovi súťaže – čínskemu mužstvu Červená hviezda Kchun-lun. „Uvidíme nové mesto, bude to veľmi zaujímavé. Čaká nás nová skúsenosť. Pôjdeme tam asi počas tripu k najvzdialenejším súperom, takže to bude aj dosť únavné. Bude to niečo nové,“ dodal a priblížil aj kúsok zo svojho medzisezónneho programu. „Trochu som s rodinou cestoval, boli sme napríklad na safari v Afrike. Bolo tam krásne, užil som si to. Videli sme mnoho zaujímavých zvierat, bola to perfektná dovolenka,“ povedal Cheechoo.

Nováčikom v kádri Slovana je aj kanadský brankár Justin Pogge, ktorý strávil predchádzajúce dva súťažné ročníky vo švédskom Färjestade. Na svojom konte má aj sedem štartov v zámorskej NHL za Toronto. „Prvé pocity v novom klube mi pripomínajú prvý deň v škole. Človek si snaží zapamätať čo najviac mien. Všetko ide zatiaľ veľmi rýchlo, teším sa na novú skúsenosť. Z kabíny som poznal iba Jonathana Cheechooa. V Bratislave som tri dni, trochu som si pozrel mesto a je veľmi pekné. Mám šancu chytať v KHL a je to nová kapitola v mojej hokejovej kariére,“ povedal 30-ročný gólman.

Zigo sa s hviezdou zatiaľ neodfotil

V kádri Slovana figuruje aj Tomáš Zigo, ktorý doteraz pôsobil v Banskej Bystrici. „Je to veľký skok, veď prichádzam do druhej najlepšej súťaže na svete. Budem musieť poriadne makať a môj cieľ je dostať sa do zostavy a zotrvať tu. Ponuka zo Slovana ma potešila. Cheechoo sedí zatiaľ vedľa mňa, mohol som sa s ním aj odfotiť, ale nechám to na neskôr. Aby som od neho získal nejaké rady, ako dávať góly, ale ešte sa musím doučiť angličtinu,“ poznamenal s úsmevom 24-ročný Banskobystričan.

Hlavný tréner Slovana Miloš Říha sa do Litoměříc teší, jeho tím tam totiž nájde podmienky na vysokej úrovni. „Keďže v Bratislave bude v tomto období turnaj kadetov v hádzanej, rozhodli sme sa pre túto alternatívu, ktorá nám poskytne vhodné podmienky na trénovanie,“ poznamenal kouč Miloš Říha a priblížil aj program v Česku: „Prvé tri dni budú ‚rozbehové‘, na ľad pôjdeme len raz. Ďalší program doplníme suchými tréningami. Od štvrtka sú už v pláne dvojfázové tréningy na ľade, ku ktorým pridáme posilňovňu. Vždy večer sa hráči zúčastnia na regenerácii a ešte pred ňou zapojíme športy ako tenis, futbal a podobne. Počas nášho pobytu chceme odohrať aj dva modelované zápasy medzi sebou. Viem, že chlapci trénovali individuálne, a verím, že všetci budú hneď na začiatku dobre pripravení.

Do Bratislavy sa hokejisti Slovana vrátia v sobotu 16. júla.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016