Slovan tesne zdolal Michalovce, skóroval v nadstavenom čase

Víťazná šnúra Slovana trvá už štrnásť zápasov.

BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – Dlhočizná šnúra futbalistov Slovana Bratislava bez prehry vo Fortuna lige 2015/2016 trvá už štrnásť zápasov. „Belasí“ v stredajšej dohrávke 21. kola zvíťazili nad Michalovcami 1:0 zásluhou desiateho gólu Tamása Priskina v tejto sezóne.

Striedajúci maďarský reprezentant sa presadil ľavačkou vnútri šestnástky. Bratislavčania naposledy nebodovali ešte 12. septembra 2015 v Žiline, kde podľahli domácemu MŠK 0:3 v rámci 8. kola. Ich manko na vedúci Trenčín je stále štvorbodové.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gól:
90.+ Priskin, ŽK: 79. De Kamps – 80. Sverčinskij, 89. Koscelník, 90. Marcos Pérez, rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Bobko, 1022 divákov

Zostavy:
Slovan: J. Mucha ml. – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Zreľák – Scott, De Kamps – Milinkovič, V. Savičevič (60. Priskin), F. Kubík (69. F. Oršula) – Vittek
Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Chubutia, Vernon De Marco Morlacchi, Sverčinskij – T. Sedlák, Grič – Koscelník, Lukič (74. Bayón), Kunca – Hamuľak (70. Votinov)

Hlasy (zdroj: skslovan.com):

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Bol to jeden zo zápasov, keď máte pocit, že môžete hrať aj do rána a nedáte gól. Som veľmi spokojný s prvým polčasom, v ktorom sme dominovali a utvorili sme si dosť šancí. Chýbala nám však lepšia finálna fáza a občas aj šťastie. Súper bránil s veľkým počtom hráčov pod loptou a s pribúdajúcimi minútami sme to mali čoraz ťažšie. Pre mňa je dôležité, že sme sa nevzdali a neprestali veriť, že môžeme dať gól. V závere sme riskovali, hrali sme s tromi obrancami a Zreľák sa posunul medzi útočníkov. Spoliehali sme sa najmä na dlhé lopty. Nakoniec sme sa dočkali zaslúženého gólu. Keď sa pozriem na celý zápas, určite sme si zaslúžili tri body. Chválim mužstvo, ktoré dnes potvrdilo progres. Hráme vo vyššom tempe, utvárame si šance, ukázali sme charakter. Od prvého dňa, keď som sem prišiel, som hovoril, že chcem vidieť náš tím bojovať o každú loptu a hrať s víťaznou mentalitou. Začína sa to napĺňať, ale nesmieme poľaviť a musíme takto hrať v každom zápase.“

Stanislav Griga (tréner Michaloviec): „Výsledok je asi spravodlivý. Slovan bol najmä v prvom polčase nebezpečný. My sme do stretnutia zle vstúpili, postupne sme sa však chytili. V druhom polčase už mali domáci problém dostať sa do šancí, v závere nakopávali lopty. Keď prehráte gólom v poslednej minúte, bolí to. Hráči sú smutní, v tejto sezóne proti Slovanu už druhýkrát takto prišli o bod. Veľké mužstvá dokážu vyhrávať aj takéto zápasy, ktoré sa im herne celkom nevydaria. Slovan je silný práve v tomto. My sme hrali to, na čo sme mali.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.