Slovan sa bez boja dostal do 2. predkola Európskej ligy

Súper Slovana nahradí potrestaný KF Skënderbeu Korce v 2. predkole LM, čo znamená, že bratislavský klub prenikol priamo do 2. predkola EL.BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti úradujúceho slovenského vicemajstra ŠK Slovan Bratislava postúpili bez nutnosti odohrať odvetný zápas do 2. predkola Európskej ligy 2016/2017.

„Belasí“ mali vo štvrtok v Senici odohrať odvetu 1. predkola proti albánskemu FK Partizani Tirana (prvý zápas 0:0, pozn.), duel však nebude súťažný. Dôvodom je vyradenie albánskeho šampióna KF Skënderbeu Korce z rozbiehajúceho sa ročníka Ligy majstrov – ide o trest od Európskej futbalovej únie (UEFA) za ovplyvňovanie výsledkov. Korce pyká za podozrenia z nekalých praktík v domácej súťaži i pohárovej Európe podložené informáciami od stávkových spoločností.

Odporúčame:

Slovan sa chce posunúť ďalej, s Vittekom už nepočíta

Riadiaci orgán európskeho futbalu v stredu podvečer informoval, že práve albánsky vicemajster FK Partizani nahradí KF Skënderbeu v 2. predkole LM, čo znamená, že Slovan prenikol priamo do 2. predkola EL, podotkol web UEFA.

FK Partizani bude v 2. predkole LM čeliť maďarskému Ferencvárosu Budapešť aj so slovenským útočníkom Stanislavom Šestákom. „Vo svetle týchto rozhodnutí bude mať súboj Slovana a Partizani charakter prípravného zápasu, ak sa oba kluby nedohodnú na jeho zrušení, a Slovan postúpi do 2. predkola EL bez ohľadu na výsledok,“ informuje uefa.com.

„Zajtrajší zápas v Senici je zrušený. Existuje možnosť, že zajtra sa odohrá prípravný zápas s FK Partizani na ihrisku v jame na Pasienkoch,“ poznamenali „belasí“ prostredníctvom svojej oficiálnej facebookovej prezentácie. Senica mala byť prechodným domovom Slovana v tomto stretnutí, pretože na bratislavských Pasienkoch vymieňali trávnik.

ŠK Slovan Bratislava si v ďalšej fáze EL 2016/2017 zmeria sily s úspešným z dvojice úvodného predkola medzi islandským tímom UBK Breidablik a lotyšským mužstvom FK Jelgava. V prvom dueli zvíťazila Jelgava na Islande 3:2. Prvý zápas odohrajú „belasí“ 14. júla v domácom prostredí, odvetu o týždeň neskôr 21. 7. na súperovej pôde.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016