Skvelý Kubačka vyhral obrovský slalom Svetového pohára vo Veysonnaze, Haraus získal druhé miesto

VEYSONNAZ 9. februára (WebNoviny.sk) – Stupeň víťazov Svetového pohára v alpskom lyžovaní zdravotne znevýhodnených vo švajčiarskom Veysonnaze obsadil v sobotňajšom obrovskom slalome slovenský paralympionik Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou.

Na druhé miesto sa prebojoval ďalší Slovák a piatkový víťaz obrovského slalomu Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom. Víťaznému Kubačkovi v cieli namerali čas 1:57,89 min, druhý Haraus zaostal iba o 1,62 s.

„Som vďačný za striebro a som rád, že sa nám podarilo pripísať ďalšie body zo svetového pohára. Preteky boli vyrovnané, s Marekom sme bojovali obaja, skončili sme na stupni víťazov, a to je skvelé. Je pred nami ešte dosť štartov, takže dúfam, že sa udržíme v kondícii v akej sme teraz,“ povedal po pretekoch Miroslav Haraus, ktorý pridal strieborný úspech k predošlým štyrom zlatým medailám.

Svetový pohár zdravotne znevýhodnených lyžiarov

Veysonnaz, Švajčiarsko, sobota:

Zrakovo znevýhodnení – obrovský slalom: 1. Marek Kubačka (nav. Mária Zaťovičová, SR) 1:57,89 min, 2. Miroslav Haraus (nav. Maroš Hudík, SR) +1.62 s

Viac k témam: Svetový pohár zdravotne znevýhodnených lyžiarov
Zdroj: Webnoviny.sk – Skvelý Kubačka vyhral obrovský slalom Svetového pohára vo Veysonnaze, Haraus získal druhé miesto © SITA Všetky práva vyhradené.