Skolaudovali aj druhú budovu pre Jaguar Land Rover, okrem skladu bude v nej prebiehať aj výroba

377944_jaguar nitra 676x399.jpg

NITRA 18. júla (WebNoviny.sk) – Logistický park Nitra pre Jaguar Land Rover a ďalšie firmy v priemyselnom parku má skolaudovanú druhú halu. Spoločnosť Prologis Slovak Republic XXXII, s.r.o. získala kolaudačné rozhodnutie na halu DC2 v katastrálnom území Dražoviec.

Ako sa píše v kolaudačnom rozhodnutí, ktorým mesto Nitra povolilo užívanie objektu, objekt je členený na šesť samostatných prevádzkovo-administratívnych jednotiek s rôznymi predmetmi činnosti. Okrem skladovania tu bude prebiehať aj výroba.

Odporúčame:
Brexit ohrozuje investície Jaguaru vo Veľkej Británii, môže to spôsobiť zatváranie závodov

„Finálnym produktom výroby v prevádzke budú nazuté pneumatiky na ráfiky kolies automobilov pre novovybudovaný susedný areál. Kapacita výroby bude 1 300 kolies za zmenu,“ píše sa v kolaudačnom rozhodnutí.

Podľa zámeru, ktorý investor pred časom zverejnil na www.enviroportal.sk, majú logistický park tvoriť tri haly. Slúžiť budú na príjem, skladovanie a redistribúciu dielov pre výrobu v závode Jaguar Land Rover, a tiež pre ľahkú výrobu v priemyselnej zóne.

Investícia má dosiahnuť zhruba 30 miliónov eur. Výstavba prvých dvoch hál sa začala 10. októbra 2017, prácu v nich má nájsť okolo 500 ľudí. Logistický park je situovaný v blízkosti závodu Jaguar Land Rover. Priestory v halách si zaistili okrem Jaguaru aj ďalšie firmy v priemyselnom parku.

Viac k témam: automotive, Jaguar Land Rover v Nitre
Zdroj: Webnoviny.sk – Skolaudovali aj druhú budovu pre Jaguar Land Rover, okrem skladu bude v nej prebiehať aj výroba © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018