Škantárovci v Riu najrýchlejší, ovládli 1. kolo kvalifikácie

Bratranci Škantárovci sa vo svojom olympijskom debute prezentovali sebavedomou jazdou bez trestných sekúnd, v ktorej ku koncu akoby ešte pridávali rýchlosť.RIO DE JANEIRO 8. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome Ladislav a Peter Škantárovci zvíťazili v 1. kole pondelňajšej kvalifikácie v kategórii C2 na olympijských hrách v Riu de Janeiro a prakticky si zabezpečili postup do semifinále. Objaví sa tam až jedenásť z celkového počtu 12 lodí. Do úvahy sa berie lepši výsledok z dvoch kvalifikačných kôl, druhé sa uskutoční od 19.20 h SELČ.

Na Štadióne Whitewater v štvrti Deodoro na 240 m dlhej trati s 24 bránkami sa vo svojom olympijskom debute bratranci Škantárovci prezentovali sebavedomou jazdou bez trestných sekúnd, v ktorej ku koncu akoby ešte pridávali rýchlosť. Výsledkom bol skvelý čas 100,89 s a pohodlný náskok 2,38 s pred favorizovaným britským duom David Florence, Richard Hounslow. Tretiu priečku a s ňou tiež prakticky isté semifinále si vyjazdili Francúzi Gauthier Klauss, Mathieu Péché (101,35 /2/).

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – štvrtý deň

Ladislav a Peter Škantárovci si svoju prvú olympijskú účasť vybojovali na úkor trojnásobných olympijských šampiónov, bratov Pavla a Petra Hochschornerovcov. V internom slovenskom súboji prevýšili aj dvojicu Tomáš Kučera, Ján Bátik, tohtoročných majstrov Európy z Liptovského Mikuláša.

Vodný slalom: C2 – kvalifikácia (1. kolo):
– 11 lodí do semifinále, z dvoch kvalifikačných jázd sa ráta lepší výkon

1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 100,89 s (0), 2. David Florence, Richard Hounslow (V. Brit.) 103,27 (0), 3. Gauthier Klauss, Mathieu Péché (Fr.) 101,35 (2)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. augusta 2016