Sia predstavila skladbu Unforgettable z filmu Hľadá sa Dory

Novinka je coververziou piesne z roku 1951, ktorú naspieval džezový umelec Nat King Cole.BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Austrálska speváčka a skladateľka Sia predstavila skladbu Unforgettable, ktorá je ústrednou piesňou k očakávanému animovanému filmu Hľadá sa Dory. Novinka je coververziou nahrávky z roku 1951, ktorú naspieval džezový umelec Nat King Cole. Rodáčka z Adelaide s piesňou debutovala v piatok počas talkšou Ellen DeGeneres, ktorá v originálnom znení pokračovania úspešnej snímky Hľadá sa Nemo (2003) prepožičala hlas práve zábudlivej modrej rybke Dory.

Príbeh snímky Hľadá sa Dory sa bude odohrávať šesť mesiacov po udalostiach prvého filmu Hľadá sa Nemo a Dory v nej bude hľadať svoju rodinu. Vo filme sa ukáže aj klaun očkatý Marlin, ktorého opäť nahovoril Albert Brooks. Ako Marlinovho syna Nema budú diváci počuť Haydena Rolencea, ktorý nahradil Alexandra Goulda. Ďalšie postavy titulu nahovorili napríklad Ed O’Neill, Kaitlin Olson, Ty Burrell, Eugene Levy, Idris Elba, Dominic West a Diane Keaton. Snímka v réžii Andrewa Stantona a Angusa MacLanea sa do slovenských kín dostane 16. júna.

Štyridsaťročná Sia Kate Isobelle Furler debutovala v roku 1997 albumom OnlySee, po ktorom nasledovali nahrávky Healing Is Difficult (2001), Colour The Small One (2004), Some People Have Real Problems (2008), We Are Born (2010), spomínaný 1000 Forms Of Fear a najnovší This Is Acting. Speváčka často spolupracuje aj s inými interpretmi. S Davidom Guettom sa podieľala na skladbe Titanium a s rapperom Flo Ridom na piesni Wild Ones. Pomáhala napísať niekoľko skladieb pre Christinu Aguileru alebo zložiť hit Diamonds speváčky Rihanny. Sia v minulosti spolupracovala aj s duom Zero 7 či hudobníkom Beckom.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. mája 2016