Severné Macedónsko a Albánsko sa dohodli na vzájomnej podpore v snahe o vstup do Európskej únie

368080_europska unia 676x507.jpg

SKOPJE 27. februára (WebNoviny.sk) – Severné Macedónsko a Albánsko sa dohodli, že sa budú navzájom podporovať v snahe o vstup do Európskej únie, pričom tieto susedné krajiny dúfajú, že prístupové rokovania otvoria v tomto roku.

Minister pre európskej záležitosti Severného Macedónska Bujar Osmani a albánsky minister zahraničných vecí Gent Cakaj v stredu uviedli, že ich krajiny majú spoločný cieľ začať vyjednávania o členstve v únii.

Máme niekoľko mesiacov na to, aby sme zapracovali na našich povinnostiach a aby sme presvedčili členské štáty EÚ, že sme toho schopní a že si zaslúžime začať vyjednávania,“ povedal Osmani o oboch krajinách.

Severné Macedónsko je kandidátskou krajinou na vstup do Európskej únie už od roku 2005, ale doteraz sa mu nepodarilo otvoriť prístupové rokovania z dôvodu nedostatkov pri zavádzaní potrebných reforiem. Severné Macedónsko aj Albánsko má podľa únie stále nedostatky okrem iného v oblastiach súdnictva a verejnej správy.

Viac k témam: Európska únia, Republika Severné Macedónsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Severné Macedónsko a Albánsko sa dohodli na vzájomnej podpore v snahe o vstup do Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

27. februára 2019