Sever bude bičovať víchrica, platí aj výstraha pred dažďom

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred silným vetrom a dažďom.BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) opäť varuje pred silným vetrom, ktorý má zasiahnuť Slovensko v utorok.

Pre okresy Žilina, Martin, Banská Bystrica, Brezno, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo vydali meteorológovia výstrahu 2. stupňa. Nad pásmom lesa tu miestami očakávajú vietor s priemernou rýchlosťou viac ako 80 kilometrov za hodinu, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 120 až 140 km/h. Pre zvyšok krajiny platí výstraha 1. stupňa s rýchlosťou vetra 60 – 75 km/h. Vietor by mal podľa SHMÚ ustať v noci z utorka na stredu.

V stredu majú stredné a východné Slovensko zasiahnuť aj výdatné zrážky. SHMÚ vydal výstrahu 1. stupňa pred silným dažďom pre juh strednej a východnej časti krajiny, kde môže spadnúť 30 až 50 milimetrov zrážok. Na sever platí výstraha prvého stupňa pred snežením. Na severe podľa meteorológov hrozia i snehové jazyky a záveje.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. februára 2016