Sestry sa chcú vrátiť do nemocníc, toto je ich podmienka

Zdravotné sestry budú rokovať so šéfmi nemocníc, na svoje pôvodné pracovné miesta chcú nastúpiť spoločne.BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – V pondelok 8. februára pôjdu zástupcovia sestier a pôrodných asistentiek dohodnúť individuálne zmluvy pre všetky sestry a pôrodné asistentky, ktoré sú vo výpovediach. Informovali o tom odbory a komora sestier. Sestry v najbližších dňoch predložia návrhy pracovných zmlúv, počkajú na podpis riaditeľa a keď budú všetky zmluvy na celom Slovensku podpísané, sestry nastúpia spoločne a jednotne na svoje pôvodné pozície.

Odporúčame:

Väčšina Slovákov viní za zlý stav zdravotníctva všetky vlády

Najlepší program v zdravotníctve má podľa HPI Most-Híd a SaS

Odbory žiadajú premiéra Fica, aby prijal zdravotné sestry

Sestry môžu s nemocnicami rokovať o individuálnych zmluvách

Fico odmietol kompromisný návrh sestier, prijali jeho ponuku

Opozícia chce prebrať kauzy, má podpisy na zvolanie schôdze

Sestry majú úplne presnú predstavu o podmienkach, za ktorých sú ochotné sa vrátiť. „Sestry sa chcú vrátiť všetky, no v prípade, že niektorý z riaditeľov by nedodržal verejný prísľub predsedu vlády Roberta Fica, sa nevráti ani jedna z nich,“ zdôraznili predstaviteľky sestier. „Pevne veríme, že riaditelia nemocníc budú maximálne flexibilní, pretože je v ich vlastnom záujme, aby sa sestry a pôrodné asistentky čo najskôr vrátili k lôžkam pacientov. Sestry sú pripravené okamžite nastúpiť, teraz je rýchlosť ich návratu výlučne v rukách riaditeľov nemocníc,“ uzavreli predstavitelia sestier.

Sestry a pôrodné asistentky prijali piatkový návrh premiéra SR Roberta Fica, aby sa všetky sestry vo výpovediach vrátili naspäť na svoje pôvodné pracovné miesta. Zároveň požiadali premiéra, aby autoritou svojho úradu písomne garantoval všetkým sestrám a pôrodným asistentkám, ktoré k 5. februáru 2016 zostali vo výpovediach, pracovnú zmluvu na dobu neurčitú s uvedením miesta pracoviska na pôvodnom oddelení, kde sestra pracovala a presným uvedením koeficientu mzdy vo výške od 0,96- až 1,16-násobku priemernej mzdy v národnom hospodárstve podľa vzdelania sestier s tým, že ostatné ustanovenia a mzdové náležitosti ostanú zachované. Premiér ich nato odkázal na vedenia nemocníc.

Kauza „masér“:

Ďalší škandál: VšZP platí masérovi ročný plat 250 sestier

Masér Kostka má denný zisk 5000 eur, tvrdí Beblavý

Fico sa od kliniky Kostka dištancuje, špeciálny kód odobrali

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2016