Šesťpodlažná stavba v Indii sa zrútila na priľahlú budovu, incident si vyžiadal niekoľko obetí

381481_aptopix_india_building_collapse_47077 828d8d2ce8334d18bafd5f58c8183f31 676x450.jpg

NAÍ DILLÍ 18. júla (WebNoviny.sk) – V Indii sa zrútila šesťpodlažná stavba na priľahlú budovu, pričom zomreli najmenej traja ľudia a niekoľko ďalších zostalo uväznených pod troskami. V stredu o tom informovala polícia. Podľa jej zástupcu pracovalo na stavbe dvanásť robotníkov.

Záchranárom sa doteraz podarilo nájsť tri telá. V dôsledku pádu sa zrútila aj priľahlá štvorpodlažná budova, ktorú postavili pred dvoma rokmi a žila v nej jedna rodina. Podľa doterajších informácií sa na jej prízemí mohli v čase incidentu nachádzať aj bezpečnostný pracovník a niekoľko robotníkov.

Odporúčame:
Foto: Preplnený autobus sa zrútil do rokliny v Indii, zahynulo najmenej tridsať ľudí (aktualizované)

Na záchrannej akcii sa podieľa viac ako sto ľudí, ktorí si pomáhajú aj žeriavmi či motorovými pílami. Na miesto vyslali aj špeciálny tím so psami. Polícia už zadržala majiteľa prvej budovy a jeho dvoch spoločníkov. Príčina pádu stavby zatiaľ nie je známa.

Miestni obyvatelia uviedli, že záchranári prišli na miesto približne hodinu a pol po páde budovy. Prácu im komplikuje okolité rozkopané prostredie a tiež voda z monzúnových dažďov.

Ako píše agentúra AP, pády budov sú od júna do septembra v krajine časté, a to práve pre monzúnové dažde, ktoré oslabujú zle vybudované základy. Medzi najhoršie prípady uplynulých desaťročí patrí incident z roku 2013, keď v Bombaji zomrelo 72 ľudí.

Viac k témam: India, záchranári, zrútenie budovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Šesťpodlažná stavba v Indii sa zrútila na priľahlú budovu, incident si vyžiadal niekoľko obetí © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2018