Šéf ÚRSO možno príde do parlamentu vysvetliť svoje kroky

Poslanci za SNS chcú už na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu iniciovať zmenu programu tak, aby predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík mohol v pléne predostrieť svoje argumenty vo veci zvyšovania cien energií.BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR (NR SR) za Slovenskú národnú stranu (SNS) chcú, aby predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík pred poslancami vysvetlil svoje konanie vo veci zvyšovania cien energií.

„Chceme počuť od šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví argumenty, čo ho k tomu viedlo a prečo takýto postup tajil,“ uviedol poslanecký klub SNS, ktorý bude už na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu iniciovať zmenu programu tak, aby predseda regulačného úradu mohol v pléne predostrieť svoje argumenty.

Odporúčame:

Fico pri cenách energií ľudí klamal, tvrdí Matovič

Regulačný úrad už schválil nové cenové rozhodnutia

Domácnosti zaplatia za elektrinu viac, tvrdí OĽaNO

Ako uviedol predseda strany SNS Andrej Danko, jeho strana bude vždy bojovať proti zdražovaniu. „Je nemorálne, aby snahu finančníkov vyplatiť si dividendy a odmeny platili bežní ľudia. Ak si vie predseda regulačného úradu obhájiť svoje konanie a vysvetliť takýto postup, nemal by byť z jeho strany problém uviesť veci na pravú mieru a povedať občanom, ako majú ďalej postupovať,“ zdôraznil Danko.

Poslanci sa na 12. schôdzi NR SR zídu v stredu popoludní.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2017