Šéf ozbrojených síl USA prisľúbil Japonsku ochranu pred severokórejským útokom

349754_japan_us_dunford_29351 cca96be5a19c42dd990d57af75487823 640x420.jpg

TOKIO 18. augusta (WebNoviny.sk) – Najvyšší predstaviteľ amerických ozbrojených síl Joseph Dunford v piatok vyhlásil, že jeho krajina bude ochraňovať Japonsko pred prípadným severokórejským raketovým útokom.

Myslím, že sme Severnej Kórei a všetkým ostatným v regióne dali jasne najavo, že útok na jedného z nás je útokom na oboch,“ povedal Dunford v Tokiu. Náčelník generálneho štábu americkej armády sa spolu so svojím japonským kolegom Kacutošim Kawanom tiež dohodol na posilnení protiraketových obranných systémov.

Odporúčame:
Armáda predstavila plán útoku na Guam, Kim Čong-un bude sledovať správanie Američanov

Rokovania vysokopostavených generálov sa konali v čase, keď Japonsko v deviatich prefektúrach testovalo sirény. Piatková skúška varovného systému je prípravou na prípadný raketový útok, ktorým nedávno pohrozil Pchjongjang. Ten uviedol, že plánuje otestovať balistické rakety, ktoré vystrelí smerom na ostrov Guam. Sčasti by pritom leteli aj nad japonským územím.

Viac k témam: Joseph Dunford, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf ozbrojených síl USA prisľúbil Japonsku ochranu pred severokórejským útokom © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2017