Sedemnásť dievčat zhorelo pri požiari školského internátu

V školskom internáte v severnom Thajsku v provincii Chiang Rai boli ubytované deti vo veku od troch do 13 rokov.BANGKOK 23. mája (WebNoviny.sk) – Najmenej 17 dievčat zomrelo počas požiaru školského internátu v severnom Thajsku v provincii Chiang Rai, kde boli ubytované deti vo veku od troch do 13 rokov, informovala francúzska spravodajská televízna stanica France24.

„Požiar vypukol v nedeľu o 23. hodine miestneho času (18 hodine SELČ). Sedemnásť dievčat je mŕtvych a sedem bolo zranených,“ povedal veliteľ miestnej polície, dodajúc, že dve zo zranených sú v kritickom stave.

Škola patrí pod miestnu nadáciu a nie je spravovaná vládou. Druhý policajný veliteľ z toho istého okrsku povedal, že škola je domovom pre žiakov z rodín chudobných kmeňov z neďalekej horskej oblasti.

Oheň už bol uhasený a príčina požiaru sa stále vyšetruje. Forenzní úradníci by mali doraziť na miesto ešte v pondelok.
Horské kmene sú často mimo dosahu štátnych zdrojov, nedostáva sa im vzdelania ani zdravotnej starostlivosti. Kvôli chudobe sa niektorí uchyľujú k pašovaniu drog pre drogové gangy pôsobiace vo vo vzdialenej oblasti, známej ako Zlatý trojuholník a susediacej s Laosom a Mjanmarskom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2016