Sauber už nebude súčasťou štartového poľa F1, dôvodom zmena názvu na Alfa Romeo Racing

401461_kimi raikkonen alfa romeo racing 676x404.jpg

HINWIL 1. februára (WebNoviny.sk) – Švajčiarsky tím Sauber nebude v blížiacej sa sezóne seriálu pretekov formuly 1 súčasťou štartového poľa. Dôvodom je zmena názvu na Alfa Romeo Racing.

Talianska značka automobilov sa vlani vrátila na scénu „kráľovnej motoršportu“ po viac ako tridsaťročnej odmlke a dohodla sa na dlhodobej technicko-komerčnej spolupráci so Sauberom. Sídlo tímu však naďalej zostane vo švajčiarskom Hinwile a meniť sa nebudú ani vlastnícka štruktúra a manažment.

Do monopostov Alfa Romeo Racing zasadnú v roku 2019 Fín Kimi Räikkönen a Talian Antonio Giovinazzi. Informácie priniesol oficiálny web F1.

„Je pre mňa potešením, že vstupujeme do novej sezóny pod názvom Alfa Romeo Racing. Po úspešnej minuloročnej spolupráci s talianskou automobilkou v pozícii titulného sponzora prešiel náš tím fantastickým progresom po technickej, komerčnej aj športovej stránke. Každému členovi tímu dodali dobré výsledky motiváciu do ďalej práce,“ vyjadril sa pre formula1.com šéf tímu Frédéric Vasseur.

Alfa Romeo sa v minulosti tešila aj zo zisku dvoch majstrovských titulov, v roku 1950 sa o to postaral Talian Giuseppe Farina a o rok neskôr triumfoval Argentínčan Juan Manuel Fangio.

Viac k témam: Alfa Romeo Sauber F1 Team, F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk – Sauber už nebude súčasťou štartového poľa F1, dôvodom zmena názvu na Alfa Romeo Racing © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2019