SaS chce zmeniť zákon o regulácii v sieťových odvetviach

Novelou regulačného zákona chce opozičná SaS zvýšiť transparentnosť pri regulácii cien energií.
BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Opozičná strana SaS chce zmeniť zákon o regulácii v sieťových odvetviach. „Naša novela zákona reaguje na posledné udalosti, kedy kvôli nedôslednej a netransparentnej regulácii sme sa dočkali prudkého nárastu cien energií pre niektorých odberateľov,“ uviedol na pondelňajšej tlačovej besede poslanec za SaS Karol Galek.

Odporúčame:

Regulačný úrad už schválil nové cenové rozhodnutia

SaS požiadala prezidenta o preskúmanie nezávislosti ÚRSO

Opozícia by chcela odvolať šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka

Novelou regulačného zákona chce opozičná SaS zvýšiť transparentnosť pri regulácii cien energií. „Chceme oddeliť Regulačnú radu od regulačného úradu. Dnes totiž máme, že na čele rady aj úradu stojí tá istá osoba. To znamená, že keď sa odvoláte na Regulačnú radu voči rozhodnutiu regulačného úradu, tak to posúdi zase tá istá osoba,“ dodal Galek. SaS chce novelou zákona taktiež zriadiť predstavenstvo úradu ako kolektívny orgán.

„Nevymýšľame žiadne koleso. Podobne to napríklad funguje v Rakúsku,“ konštatoval Galek, ktorý vyzval súčasného predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka, aby sa vzdal funkcie. „Ako sa hovorí, slabosť je jediná chyba, ktorú nie je možné napraviť,“ uzavrel Galek.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2017