San Antonio a Cleveland natiahli víťazné šnúry

Cavaliers potrebovali v Dallase predĺženie, Spurs potiahol v Detroite 31-bodový Tony Parker.
NEW YORK 13. januára (WebNoviny.sk) – Deviate víťazstvo San Antonia a ôsme Clevelandu v sérii sa zrodili v utorňajších zápasoch zámorskej basketbalovej NBA. Spurs triumfovali v Detroite 109:99, kde Tony Parker vytiahol svoje tohtosezónne strelecké maximum – 31 bodov. „Veľké víťazstvo, lebo Detroit hrá skutočne dobre. Vedeli sme, že to bude náročné, keďže domáci nastupovali po dvojdňovom voľne a my s pondelkovým zápasom v Brooklyne v nohách. Našťastie sme tam hladko vyhrali, takže dnes sme boli svieži,“ rekapituloval 33-ročný stredný rozohrávač.

Cavaliers potrebovali na udržanie sa na víťaznej vlne v Dallase predĺženie, ale zvládli ho a uspeli 110:107. Domáci nevyťažili zo 16-bodového náskoku v prvej štvrtine. „Vedeli sme, že ich neprevalcujeme, aj to, že priebežné vedenie ešte nič neznamená. Ale toto bol náš zápas a mali sme ho vyhrať,“ lamentoval rozohrávač Wesley Matthews.