Samsung vysvetlil, čo bolo príčinou vznietenia Galaxy Note 7

Pre problémy s horiacimi telefónmi Samsung Electronics stiahol z obehu celkovo vyše tri milióny zariadení Galaxy Note 7.SOUL 23. januára (Webnoviny.sk) – Príčinou vznietenia smartfónov Galaxy Note 7 juhokórejského výrobcu Samsung Electronics boli poruchové batérie. Spoločnosť o tom informovala v pondelok tri mesiace po tom, ako ukončila výrobu zariadenia. Samsung sa odvoláva na závery vlastného vyšetrovania, v rámci ktorého sedemsto expertov otestovalo viac ako 200 tisíc telefónov a vyše 30 tisíc batérií.

Testy poukázali na chyby v dizajne a spracovaní dvoch typov batérií od dvoch rôznych výrobcov. Batérie boli pomerne veľké, čo spôsobilo, že vo vnútri telefónov nezostal dostatočný priestor na izolačné materiály. Samsug vo vyhlásení uviedol, že chyba síce bola na strane výrobcov, firma však preberá zodpovednosť za to, že nedokázala zabrániť problémom vyplývajúcim z dizajnu batérie a výrobných procesov.

Pre problémy s horiacimi telefónmi Samsug stiahol z obehu celkov 3,06 mil. zariadení Galaxy Note 7. Spoločnosť ich začala zvolávať vlani v septembri, keď na verejnosť prenikli prvé správy o prípadoch samovznietenia. Keď začali horieť aj telefóny s vymenenými batériami, Samsung ich výrobu v októbri definitívne zastavil. Problémy vyvolané stiahnutím smartfónu Galaxy Note 7 bude Samsung Electronics podľa vlastných údajov stáť minimálne 5,3 mld. USD.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. januára 2017