Samovražední útočníci z Boko Haram zabili v Kamerune 20 ľudí

Boko Haram vedie už šesť rokov boj za vytvorenie islamistického štátu na severovýchode Nigérie. Douala 25. januára (WebNoviny.sk) – Najmenej 20 mŕtvych a veľký počet zranených si dnes vyžiadali výbuchy bômb štyroch samovražedných atentátnikov, ktorí zaútočili na trhovisku v meste Bodo na severe Kamerunu. Informovala o tom agentúra Reuters. „Na trhovisku sa odpálili samovražední útočníci. Presný počet mŕtvych alebo zranených zatiaľ nepoznáme,“ uviedol pre Reuters nemenovaný miestny predstaviteľ.

Dnešné samovražedné útoky v meste Bodo sú najnovšími incidentmi v oblasti, kde pôsobí islamistické hnutie Boko Haram, ktoré sa v minulosti prihlásilo k zodpovednosti za viacero útokov na civilné a vojenské ciele. Boko Haram vedie už šesť rokov boj za vytvorenie islamistického štátu na severovýchode Nigérie. Susedné štáty – vrátane Kamerunu – sa vlani spojili a podnikajú proti tejto extrémistickej organizácii spoločné akcie. Konflikt sa rozšíril aj na ich územia a vyhnal z domova desaťtisíce ľudí.

Vedenie hnutia Boko Haram prisahalo vlani vernosť extrémistickej organizácii Islamský štát (IS), ktorá na častiach území Iraku a Sýrie vyhlásila svoj kalifát a v posledných mesiacoch podnikla viacero veľkých teroristických útokov v Európe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2016