Šaľa revitalizuje zanedbaný lesopark pri Váhu, pribudli aj prvky na cvičenie a ping-pongový stôl

404114_park 676x451.jpg

NITRA 25. februára (WebNoviny.sk) – Donedávna zanedbaný lesopark pri Váhu v Šali sa stáva prímestským parkom. Spolu s oteplením odštartovalo mesto Šaľa tohtoročné práce na revitalizácii tohto priestoru.

Pribudli aj prvky na športovanie

Počas uplynulého leta a jesene sa podarilo upraviť časť v blízkosti mosta, pribudli tam lavičky, smetné koše, mesto tu umiestnilo ping-pongový stôl a prvky na workout športovanie.

Ako informovala Erika Kollerová zo šalianskej radnice, táto časť čaká ešte na úpravu terénu, ktorá si ale vyžaduje suchšie počasie. V súčasnosti sa pracuje na prerieďovaní náletových a vysušených drevín a porastov.

Bezpečný priestor

Les sa ´nadýchne´ až po Školskú ulicu. Vďaka preriedeniu bude prechádzka lesom príjemnejšia a určite aj bezpečnejšia. Neskôr pribudnú ďalšie lavičky, smetné koše a herné prvky aj v tejto časti lesíka,“ uviedla Kollerová.

Šesťhektárový lesopark medzi dvoma hrádzami na šalianskej strane Váhu sa podarilo získať radnici do dlhodobého prenájmu v roku 2018. Cieľom samosprávy je vytvoriť z neho priestor, ktorý bude slúžiť verejnosti na trávenie voľného času.

Viac k témam: park, revitalizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Šaľa revitalizuje zanedbaný lesopark pri Váhu, pribudli aj prvky na cvičenie a ping-pongový stôl © SITA Všetky práva vyhradené.

25. februára 2019