Saganov rival Matthews si verí na medailu z majstrovstiev sveta

350099_tdf 7 640x420.jpg

CANBERRA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Austrálsky cyklista Michael Matthews si po zisku zeleného dresu na Tour de France verí aj na medailu na blížiacich sa majstrovstvách sveta. A možno aj na tú najcennejšiu.

O mesiac a dva dni v nórskom Bergene vyvrcholí svetový šampionát cestných cyklistov hlavnými pretekmi mužov na 276,5 km, v ktorých Peter Sagan bude obhajovať tituly z amerického Richmondu a katarskej Dauhy.

Odporúčame:
Peter Sagan bude mať v Bergene veľkú podporu od svojich krajanov

Myslím si, že rovinatá trať s dvoma stúpaniami na každom z okruhov mi bude vyhovovať. Spoliehať sa budem aj na potrebnú podporu z austrálskeho tímu. Záverečný šprint by sa mohol odohrať v značne zredukovanej skupine. Verím, že domov prinesiem víťazné tričko,“ cituje Matthewsa portál denníka The Sydney Morning Herald.

Jeden z lídrov tímu Sunweb si uvedomuje, že 12 majstrovských okruhov po 19,1 km plus 40 km k tomu mu dá poriadne zabrať, ale aj vzhľadom na svoje výsledky z ostatných dvoch svetových šampionátov má veľké sebavedomie. Predvlani v Richmonde bol strieborný a vlani v Dauhe štvrtý. Bol tam aj členom bronzového tímu Orica-BikeExchange.

Viac k témam: cyklistika, Michael Matthews
Zdroj: Webnoviny.sk – Saganov rival Matthews si verí na medailu z majstrovstiev sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2017